Час бити в дзвони: ОБСЄ включила росіян до списку спостерігачів на президентських виборах

Росія анексує Крим, вторгається і веде війну проти східної України, запускає кібер-війну, проводить вбивства в Києві, утримує 70 українських політв’язнів, 25 українських військовополонених, а ОБСЄ запрошує росіян бути спостерігачами на наших президентських виборах!

Всупереч умовам викладеним у запрошенні української стороною Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (БДІПЛ ОБСЄ) запропонувало включити двох громадян РФ до складу Місії зі спостереження за виборами президента України.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на поінформоване джерело в дипломатичних колах.

“Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ включило до списку довгострокових спостерігачів Місії зі спостереження за виборами двох громадян РФ, незважаючи на те, що МЗС України повідомляв у запрошенні щодо участі в спостереженні, що не прийматиме заявки про реєстрацію спостерігачів від країни-агресора та окупанта”, – сказав співрозмовник агентства.

За його словами, ніде в зобов’язаннях ОБСЄ не зазначено, що для участі у місії БДІПЛ зі спостереження за виборами мають бути обов’язково запрошені представники від усіх держав-учасниць Організації.

“У параграфі 8 Копенгагенського документу ОБСЄ передбачено, що запрошення спостерігачів від країн-учасниць Організації відбувається в тій мірі, в якій це допускається законодавством. Оскільки законодавством України Росія визнана як держава-агресор та окупант, то цілком логічною та правовою є позиція України щодо відмови у реєстрації громадян РФ спостерігачами на виборах в Україні”, – пояснило джерело видання.

Повідомляється, що наразі до складу довгострокових спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ запропоновано понад 80 осіб. Безпосередньо для спостереження в день виборів в Україну також прибуде ще близько 750 короткострокових спостерігачів.

МЗС України потрібно надати жорстку відповідь в ОБСЄ про країну – окупанта Росію, а також повідомити про ігнорування прав людини по відношенні до наших військовополонених та інших які перебувають в тюрмах Росії. Про недопуск наших консулів, нашого омбудсмена, адвокатів в місця увязнення наших громадян, про знущання над нашими пораненими і хворими в Лефортово і інших їхніх тюрмах.

Ми вважаємо, що потужні організації української діаспори (УККА, КУК) повинні направити спостерігачів в Україну та надіслати протести Державному секретарю США Майку Помпео, міністру закордониих справ Христі Фріланд та іншим впливовим особам.

Інші групи діаспори повинні сприяти розповсюдженню інформації та бити у дзвони. Цю новину треба широко висвітлити в засобах масової інформації.

Як повідомляв Укрінформ, група народних депутатів 4 лютого зареєструвала законопроект №9524 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні”, який унеможливлює присутність російських спостерігачів на виборах в Україні.

Росія веде війну в Україні, тому наявність російських спостерігачів на виборах – НЕПРИПУСТИМА!

https://bit.ly/2TBxFkm

MIXADVERT

ютос