Сербія не вважає Росію “братньою країною”

Голова парламенту Сербії Ана Брнабіч засудила РФ

Голова парламенту Сербії Ана Брнабич заявила, що Белград не вважає Росію “братньою країною” та розцінює війну проти України як акт агресії і порушення міжнародного права.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у її виступі під час безпекової конференції GLOBSEC у Празі.

Більше читайте у нашому Telegram-каналі

Відносини без статусу “братерства”

Брнабич наголосила, що контакти між президентом Сербії Александаром Вучичем і російським диктатором Путіним не означають особливої близькості між державами.

“Я б не стала називати ці відносини братніми. Наш президент Вучич спілкується з Путіним, але й деякі лідери країн ЄС підтримують зв’язок із Кремлем”, – заявила спікер парламенту, згадавши контакти прем’єра Словаччини Роберта Фіцо із Кремлем.

Читайте: Відкриття переговорних кластерів і подальший рух в ЄС: Качка зустрівся з Вучичем у Сербії

Позиція щодо України і санкцій

Спікер парламенту підкреслила, що Сербія підтримує територіальну цілісність України та голосувала за виключення Росії з Ради ООН з прав людини.

Водночас вона пояснила відмову від запровадження санкцій проти РФ досвідом 1990-х років, коли країна перебувала під міжнародними обмеженнями.

Брнабич додала, що громадяни Сербії негативно ставляться до санкцій.

Читайте на “Цензор.НЕТ”: Україна та Сербія відновлять роботу над угодою про вільну торгівлю. Торік експорт України до Сербії зріс на 39%https://googleads.g.doubleclick.net/pagead/ads?gdpr=0&client=ca-pub-6171866453081085&output=html&h=280&slotname=5675869019&adk=1863790297&adf=1243914935&pi=t.ma~as.5675869019&w=780&fwrn=4&fwrnh=0&lmt=1779651053&rafmt=1&armr=3&format=780×280&url=https%3A%2F%2Fcensor.net%2Fua%2Fnews%2F4004862%2Fserbiya-ne-vvajaye-rosiyu-bratnoyu-krayinoyu-zayavyla-brnabych&fwr=0&rpe=1&resp_fmts=3&asro=0&aiactd=0&aicctd=0&ailctd=0&aimartd=4&aieuf=1&aicrs=1&uach=WyJXaW5kb3dzIiwiMC4xLjAiLCJ4ODYiLCIiLCIxMDkuMC41NDE0LjEyMCIsbnVsbCwwLG51bGwsIjMyIixbWyJOb3RfQSBCcmFuZCIsIjk5LjAuMC4wIl0sWyJHb29nbGUgQ2hyb21lIiwiMTA5LjAuNTQxNC4xMjAiXSxbIkNocm9taXVtIiwiMTA5LjAuNTQxNC4xMjAiXV0sMF0.&abgtt=6&dt=1779677313299&bpp=17&bdt=24539&idt=17&shv=r20260520&mjsv=m202605200101&ptt=9&saldr=aa&abxe=1&cookie=ID%3D2158db7815b2db7f%3AT%3D1751269533%3ART%3D1779677075%3AS%3DALNI_MbyT43TRJ4q0ZQ6qnrXVHFygpsJpQ&gpic=UID%3D000010e9bb0e447b%3AT%3D1751269533%3ART%3D1779677075%3AS%3DALNI_MbRGBodfCSKrhmrJ8cAqffxWnqhYA&eo_id_str=ID%3D495efc7f7745b8d7%3AT%3D1767208679%3ART%3D1779677075%3AS%3DAA-AfjYCTlzZx4i6ltjKjAUMvL4v&prev_fmts=0x0&nras=1&correlator=3316642327621&frm=20&pv=1&rplot=4&u_tz=180&u_his=20&u_h=768&u_w=1366&u_ah=728&u_aw=1366&u_cd=24&u_sd=1&dmc=2&adx=120&ady=1222&biw=1349&bih=568&scr_x=0&scr_y=0&eid=95390668%2C31098744%2C42533293%2C95386194&oid=2&pvsid=6843110244678636&tmod=826817307&uas=0&nvt=1&fc=1920&brdim=0%2C0%2C0%2C0%2C1366%2C0%2C1366%2C728%2C1366%2C568&vis=1&rsz=%7C%7CeEbr%7C&abl=CS&pfx=0&fu=128&bc=31&bz=1&ifi=2&uci=a!2&btvi=1&fsb=1&dtd=124

Також вона зазначила, що обсяг торгівлі Сербії з Росією є невеликим і поступається торгівлі з Боснією і Герцеговиною.

Окремо повідомлено, що у травні Сербія вперше взяла участь у спільних військових навчаннях із НАТО. У Белграді заявили, що ці навчання спрямовані на обмін досвідом і співпрацю в межах програми “Партнерство заради миру”.

  • Раніше повідомлялося, що Україна та Сербія домовилися про про відновлення переговорів щодо укладення угоди про вільну торгівлю й технічне завдання щодо переговорного процесу до цієї угоди. Відповідну спільну заяву підписали віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка та міністкрка внутрішньої та зовнішньої торгівлі Сербії Ягода Лазаревич.

Також читайте: Україна підписала меморандум із Сербією щодо євроінтеграції Джерело: https://censor.net/ua/n4004862

MIXADVERT