10 питань Володимиру Зеленському

Чи відповість Володимир Зеленський на питання студентів?

Студенти-журналісти Університету “Україна” нині проходять виробничу практику в медіа-групі Української пресової корпорації.

Нам дають різноманітні завдання, у тому числі – написати про якогось кандидата у Президенти, спробувати колективно сформувати 10 питань кандидату і отримати відповідь.

Скажу чесно, жоден з моїх друзів не зміг пробитися до прес-служб претендентів і отримати хоч якусь відповідь. Аж поки до цього процесу не долучився наш куратор практики журналіст Віктор Тригуб. Нині ми маємо обіцянки генерал-полковника, екс-голови СБУ Ігоря Смешка та народного депутата Ольги Богомолець. Будуть відповіді – опублікуємо!

Я теж вирішив ризикнути і зібрати інформацію про відомого артиста Володимира Зеленського та разом з друзями, викладачами, журналістами задати 10 питань. Чесно кажучи, на відповідь не розраховую, хоча наш куратор обіцяє особисто зконтактуватися з представниками артиста.

Як нас і вчать, розпочав пошук з публічної інформації. Перш за все, зайшов на сайт В.Зеленського, який, чесно кажучи, зроблений поспіхом – https://ze2019.com/team

Фактично, це сторінка для набору та реєстрації прихильників. Тут я знайшов програму, а біографії нема! Як виявилося, Зеленський активно присутній у соцмережах і про нього дуже детально і жваво пишуть волонтери Вікіпедії. Саме їх наробками я і вирішив скористатися, аби ті, хто цікавляться кандидатом не витрачали час на пошуки. Кілька цитат з Вікі:

Володимир Олександрович Зеленський (25 січня 1978, Кривий Ріг) — український комік, актор, сценарист, продюсер, шоумен та політик; керівник «Студії Квартал-95». Кандидат на пост Президента України.

Зеленський народився 25 січня 1978 року в Кривому Розі, (нині Дніпропетровська область, Україна) від батьків-євреїв. Його батько Олександр Семенович Зеленський є професором, який очолює академічний факультет кібернетики та обчислювальної техніки Криворізького економічного інституту, мама Рімма Володимирівна Зеленська працювала інженером. Перед вступом до гімназії він прожив чотири роки в Монголії в місті Ерденет, де працював його батько. У шістнадцятирічному віці він взяв участь у конкурсі TOEFL у Дніпрі і отримав грант на освіту в Ізраїлі, але батько не відпустив його. Юридичну освіту здобув у Криворізькому економічному інституті Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. За фахом ніколи не працював, якщо не враховувати двох місяців практики.

У студентські роки захопився КВН, створив театр мініатюр «Беспризорник». У цей же час Володимира Зеленського запросили в легендарну криворізьку команду КВН «Запоріжжя—Кривий Ріг—Транзит». Незабаром Зеленський став не тільки танцювати в команді, а й виконувати ролі. Одночасно з Володимиром у команду прийшли майбутні актори «Студії Квартал-95»: Денис Манжосов, Юрій Крапов, Олександр Пікалов. Трохи пізніше була створена команда «Збірна Кривого Рогу», а у 1997 році з’явилась команда «95-й квартал», одна з найяскравіших в історії КВН. Володимир Зеленський став у ній не тільки капітаном і актором, а й автором більшості номерів. З 1999 по 2003 рік «95-й квартал» виступає у Вищій лізі КВН, учасники команди практично живуть у Москві і постійно гастролюють по СНД. В. Зеленський пише не тільки жарти для команди, а й сценарії для корпоративних свят, телепередач, концертів тощо. У 2003 році відбувається конфлікт «95-го кварталу» з компанією «Амік». Володимиру Зеленському пропонують залишитися в КВН, але без команди — як автор і редактор. Зеленський відмовляється і залишає КВН.

Скориставшись довгоочікуваною, хоч і вимушеною відпусткою, одружується з авторкою команди Оленою Кияшко, з якою зустрічався понад 7 років. У 2004 році на світ з’являється донька Саша, а в 2013 році — син Кирило.

Про українську мову:

До 2017 року Зеленський не виконував ролей українською, оскільки володів нею дуже поверхово. 2017 року в інтерв’ю повідомив, що на початку 2017 року почав вчити українську з репетитором. Першою роллю Зеленського в повнометражному фільмі, де він мав розмовляти українською, мала стати головна роль у кінокомедії «Я, Ти, Він, Вона» (робоча назва «Він і вона»; 2018), де Зеленський виступив також і режисером. Згодом з’ясувалося що ця роль Зеленського так і не стала першою роллю де б він говорив репліки українською мовою, оскільки в останній момент творці фільму «Я, Ти, Він, Вона» вирішили знімати фільм російською й передублювати його українською лише в постпродакшині. Згодом з’ясувалося, що сценарій до фільму був написаний українською, але через участь у фільмі латвійської акторки Агне Грудіте, довелося перекласти фільм російською, проте за кілька днів до початку зйомок Грудіте відмовилась від них, і на переклад фільму вже не залишилося часу, тому довелося знімати фільм російською

Політика

У серпні 2014 року Зеленський виступив проти наміру Міністерства культури України заборонити російських художників з України. Після виходу гумористичного серіалу «Слуга народу» та фільму, наприкінці 2016 року почалися розмови про те, що Зеленський може бути кандидатом на посаду Президента України. У 2017 році юрист «Студії Квартал 95» Іван Баканов зареєстрував однойменну політичну партію. За результатами спільного дослідження трьох дослідницьких центрів — КМІС, СОЦИС та Центру Разумкова, у вересні 2018 року в Зеленського третій результат (6,7 % голосів) в опитуванні «за кого б віддали свої голоси респонденти, якби вибори відбулися найближчим часом». За даними декількох соціологічних опитувань різних груп на кінець січня займав перше місце у рейтингу кандидатів.

У своєму інтерв’ю в грудні 2018 року Зеленський заявив, що як президент він спробує припинити поточну війну в Донбасі шляхом переговорів з Росією.

У новорічну ніч, на 1 січня 2019 року о 00:00, замість трансляції новорічного привітання Президента України Петра Порошенка на каналі 1+1 показали Зеленського, який оголосив, що йде у президенти. 21 січня 2019 року партія Слуга Народу офіційно висунула Володимира Зеленського кандидатом у президенти.

Офшори (2019)

У 2010 році майже всі акції «Кварталу» викупила офшорна компанія Art Fox Studios. Зеленському лишилась символічна одна сота відсотка. Інформацію спершу розмістили на офіційному сайті студії, а згодом прибрали. За кілька днів до Нового року, і власне заяви Зеленського про майбутнє президентство, в реєстрі Мін’юсту змінилися кінцеві власники «Кварталу». Замість кіпріота з Нікосії ними знову стали Зеленський та брати Шефіри, які заснували студію, а також Тімур Міндіч — довірена особа бізнесмена Ігоря Коломойського.

Бізнес в Росії (2019)

Попри заяву Зеленського про закриття свого бізнесу в Росії в 2014 році, він має через посередників три російські компанії, які займаються виробництвом кіно та відеофільмів і телевізійних програм в Росії: «Вайсберг Пікчерс», «Платинумфільм» і «Грін Філмс». Володимир стверджує, що вийшов зі складу кіпрської компанії Green Family LTD, яка належить російській кінокомпанії «Грін Філмc».

Контроверсійні вислови на музичному фестивалі у Юрмалі (2016)

Виступ актора та художнього керівника Студії «Квартал-95» Володимира Зеленського в латвійській Юрмалі під час фестивалю перед в основному російською публікою з пародійним номером на нинішнього Президента Петра Порошенка, екс-Президента Віктора Януковича та мера Києва Віталія Кличка викликав різку критику в Україні. У ньому він назвав Україну «жебраком», а також «актрисою німецького фільму для дорослих», яка «готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку», «що таке Україна та чому у неї варто викидати гроші», згодом зазначивши, що йдеться про владу, а не країну загалом. Віталій Портников висловив думку, що «Зеленський — породження сучасного вітчизняного „почуття гумору“, низькопробного, позбавленого смаку, міщанського та обмеженого». До цього студія подавала в Держкіно заявку на підтримку своїх проектів у розмірі 50 млн ₴, з яких 15 млн ₴ на повнометражний фільм за мотивами телесеріалу «Слуга народу». Після скандалу Володимир Зеленський повідомив про відмову від пітчингу

Приховування країни-виробника стрічки «8 кращих побачень» (2016)

Стрічка «8 кращих побачень» є ко-продукцією України та Росії, але на момент виходу стрічки в український прокат студія-виробник стрічки, «Студія Квартал 95», приховали факт ко-продукції України та Росії, та розрекламували фільм як виключно українського виробництва.

Офшори та бізнес в Росії (2019)

У 2010 році майже всі акції «Кварталу» викупила офшорна компанія Art Fox Studios. Зеленському лишилась символічна одна сота відсотка. Інформацію спершу розмістили на офіційному сайті студії, а згодом прибрали. За кілька днів до Нового року, і власне заяви Зеленського про майбутнє президентство, в реєстрі Мін’юсту змінилися кінцеві власники «Кварталу». Замість кіпріота з Нікосії ними знову стали Зеленський та брати Шефіри, які заснували студію, а також Тімур Міндіч — довірена особа бізнесмена Ігоря Коломойського.

Попри заяву Зеленського про закриття свого бізнесу в Росії в 2014 році, він має через посередників три російські компанії, які займаються виробництвом кіно та відеофільмів і телевізійних програм в Росії: «Вайсберг Пікчерс», «Платинумфільм» і «Грін Філмс». Володимир стверджує, що вийшов зі складу кіпрської компанії Green Family LTD, яка належить російській кінокомпанії «Грін Філмc»

Держкіно України навіть видало фільму «8 кращих побачень» прокатне посвідчення, в якому країною-виробником була вказана виключно Україна.

Передвиборча програма кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського

Я розповім Вам про Україну своєї мрії.

Україну, де стріляють лише салюти на весіллях та днях народження.

Україну, де відкрити бізнес можна за годину, отримати закордонний паспорт — за 15 хвилин, а проголосувати на виборах – за одну секунду, в Інтернеті.

Де немає оголошень «Робота в Польщі». А в Польщі є оголошення «Робота в Україні».

Де в молодої сім’ї є один клопіт — обрати квартиру в місті чи заміський будинок.

Де лікарі та вчителі отримують реальну заробітну плату, а корупціонери — реальні строки.

Де недоторканими є Карпатські ліси, а не депутати.

Де бабця отримує гідну пенсію, а не інфаркт від рахунку за комуналку.

Де підставою призначення на посаду є розум, освіта, талант і совість, а не те, що разом хрестили дітей.

Де дороги є, а дурнів — немає.

Це — Україна реальної та здійсненної мрії. Україна найближчого майбутнього.

Україна, в яку повертаються.

Україна, якою ми будемо пишатися та цінувати, а решта — знати і поважати.

Україна, з якої не поїдуть наші діти.

А тепер про те, як це зробити.

 

Те, що я презентую, — це не просто моя програма. Це мої цінності. Це те, у що я вірю і чому готовий служити.

Народовладдя через референдуми

Одразу хочу запевнити — іду на один термін, щоб змінити систему заради майбутнього.

Торгувати принципами, репутацією, країною заради збереження влади не стану. Буду чесним і відданим Україні та передам її в руки нового покоління політиків.

Хочу нагадати, що саме воля народу, висловлена на референдумі 1 грудня 1991 року, — народила Україну як державу. З того часу в нас не було референдумів, на яких народ вирішував би щось.

Мій перший законопроект: «Про народовладдя». У ньому ми разом закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. У сучасній Україні це повинно відбуватися із максимальним використанням новітніх технологій.

Людина — вища цінність!

Держава для Людини, а не Людина для держави. Повага до людської гідності повинна стати основним принципом у діяльності держави.

Реформи мають позитивно відображатися на кожній Людині, а не на десятьох сім’ях.

Моя мета побудувати державу, яка надає своїм громадянам якісний сервіс. Для цього потрібно максимально скоротити кількість функцій держави.

Менше Держави в житті Людини, більше Людини в житті Держави!

Справедливість і Рівність усіх перед Законом

Справедливість — основа довіри у суспільстві. Немає довіри — немає держави.

28 років нам обіцяють суспільство рівних можливостей, натомість щоразу поділяють нас за різними ознаками. Насправді є тільки один поділ: ми і вони. Ми — це Народ України. Вони — це «політичні пенсіонери», які «кочують» із влади до опозиції, із партії в партію, і постійно створюють собі вигідне місце, прикриваючись недоторканністю.

Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе. Мої законопроекти у цьому напрямі: «Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів»; «Про імпічмент Президента України»; «Про відкликання народного депутата України».

Ніяких «корочок», ніякого «телефонного права». Невідворотність відповідальності та справедливе і законне покарання — основа чесної України.

Вибори до Парламенту та місцевих рад мають проходити за відкритими списками. «Кнопкодавство», «депутатські прогули» — автоматична підстава для позбавлення депутатського мандату.

Судова гілка влади повинна стати Владою, а не прислужником у Президента, уряду, Парламенту, місцевої влади. Ми повернемо довіру і повагу до суду. Для простих спорів — мирові судді, які обираються народом. Для кримінальних злочинів — ефективний суд присяжних, який складається з народу.

Безпека Людини. Безпека Країни

Ми повинні вибороти мир для України. Перед гарантами Будапештського меморандуму і партнерами з ЄС ми ставитимемо питання підтримки України у прагненні завершити війну, повернути тимчасово окуповані території і змусити агресора відшкодувати завдані збитки. Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин.

Професійна армія має стати школою лідерства і свободи. Армія повинна бути престижною службою, де отримані навички і знання будуть успішно застосовані і в реальному секторі економіки. Бюджет на армію має перестати бути «годівницею» для «кабінетних генералів», а повинен забезпечити гідні умови служби і розвиток солдата.

Рух України до НАТО та інших подібних об’єднань — запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів.

Органи правопорядку повинні припинити займатися економічним тиском на бізнес і повернутися до виконання своїх прямих обов’язків із забезпечення безпеки громадян. Час повернути довіру до правоохоронних органів, яку ми плекали на початку реформи. СБУ не буде займатися економічними злочинами.

Заможний громадянин — заможна держава

Головна мета моєї діяльності — заможний Українець. Наш вибір — економіка, зорієнтована на потреби кожного громадянина.

Усі роки влада штучно створювала ситуацію, за якої чесно вести бізнес в Україні для підприємця було практично неможливо. Тому ми запровадимо одноразову «нульову декларацію» для бізнесу. Кожен бізнесмен за 5% зможе задекларувати та легалізувати свої доходи. Отримані кошти підуть на зменшення тарифного навантаження для малозабезпечених. Пройшовши «економічне чистилище», кожен отримає шанс у подальшому чесно вести бізнес у країні.

Першочергові завдання розвитку економіки: детінізація економіки, свобода конкуренції, розвиток внутрішнього виробництва, довгострокове недороге кредитування. Я, як Президент, буду гарантом кожному великому інвестору, який прийде в Україну.

Податки стануть простими і зрозумілими. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск. Платити податки мають усі.

Бюджет держави повинен стати народною казною, а не системою забаганок народних депутатів.

Формування прозорого ринку землі.

Україна повинна перейти на забезпечення своїх потреб коштом власних енергетичних ресурсів, ставши згодом їхнім експортером на європейський ринок.

Необхідно впровадити економічний паспорт українця. Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природних благ (надра, землі тощо). Після досягнення повноліття дитина отримає ці накопичення як власний стартовий капітал. Українець повинен стати основним акціонером України!

Найбільша країна Європи не може бути найбіднішою.

Не боротьба з корупцією, а перемога над нею

«Не вкради!» — основна заповідь у боротьбі з корупцією.

Нульова толерантність до корупції на всіх рівнях. Підозрюваний у корупції не вийде під заставу. Засуджений за корупцію отримає конфіскацію майна і довічну заборону обіймати державні посади. Викривач корупції перебуватиме під захистом держави та отримуватиме матеріальне заохочення. Я сам не крав і нікому не дозволю!

Новоствореним антикорупційним органам і Вищому антикорупційному суду — максимальну державну підтримку для ефективного виконання їхніх завдань.

Чесні посадовці отримають гарантовані гідні заробітні плати, відкриті конкурси на посади, високий соціальний статус і державне страхування.

Моя ціль — повна відкритість діяльності влади, автоматизація публічних процесів онлайн, зведення всього функціоналу держави до розмірів смартфону.

Мета: не брати, не давати, а хто не зрозумів — саджати!

Здорова та освічена нація

Професії лікаря та вчителя повинні стати престижними і високооплачуваними.

Лікарні і школи отримають сучасне обладнання, оновлять свою інфраструктуру. Скоротимо адміністративну надбудову системи охорони здоров’я та освіти.

Найважливіший крок в охороні здоров’я — перехід до страхової медицини. Пацієнт буде сам визначати програму страхування, обирати заклад, лікаря, спосіб лікування. Базовий рівень страхування для малозабезпечених верств населення — коштом держави.

 Ліки, які пройшли реєстрацію в країнах ЄС та США, в Україні не будуть отримувати додаткових дозволів.

Велика увага — медицині профілактичній. Запобігти хворобі легше, ніж її лікувати. Програма популяризації здорового способу життя. Введення обов’язкового безкоштовного щорічного медичного огляду.

 Освіта — це майбутнє нації! Початкова освіта повинна формувати дитину щасливу. Загальна освіта — людину сучасних знань. Професійно-технічна освіта — людину, яка вміє. Вища освіта — людину майбутнього.

 Ми запровадимо принцип «гроші ходять за талановитим студентом». Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будь-якому обраному ним закладі вищої освіти.

 Створимо всі умови для того, щоб державні та приватні заклади освіти отримали рівні права. Держава гарантуватиме прозоре та легке ліцензування, підтримку і розвиток приватної освіти. Ми відкриємо український ринок для кращих іноземних закладів освіти.

 Світ удосконалюється щодня. Тому наш принцип — «освіта впродовж усього життя». Кожен матиме шанс підвищити свій рівень до того, який є затребуваним на ринку сьогодні.

 Українці — нація, яка навчається!

Комфортна країна

 Україна повинна стати країною, де зручно і затишно всім.

 Молоді — якісну освіту, працевлаштування, простір для самореалізації. Відновимо програми молодіжного житлового кредитування. Молодим підприємцям — державну підтримку і рік пільгового оподаткування.

 Старшому поколінню — гідне пенсійне забезпечення. Перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи. Усі страхові накопичення, зроблені людиною за життя, не будуть пропадати у фондах, а переходитимуть у спадщину. Ми забезпечимо монетизацію пільг і субсидій.

 Країна потребує капітального ремонту інфраструктури. Будівництво доріг за європейськими стандартами, автоматичний контроль ваги та швидкості автомобілів, відновлення аеропортів у кожному обласному центрі, підписання угоди «Відкрите небо» з ЄС, усунення монополізму на транспорті — мої пріоритети.

 Для рівного розвитку регіонів ми перестанемо концентрувати центральні органи влади у Києві. Влада повинна бачити проблеми на місцях, а не з вікон своїх київських кабінетів. Це підніме благоустрій у регіонах і дасть шанс працевлаштування на місцях.

 Ми створимо умови, щоб люди, які роз’їхалися по світу, забажали повернутися додому. «Хочу виїхати» ми повинні замінити на «хочу повернутися».

 Екологія країни — це інвестиція в майбутні покоління. Введення європейських стандартів промислового і продовольчого виробництва. Україна має стати світовим екологічним продовольчим супермаркетом.

 Сортування та переробка сміття, відмова від пластику, контроль за вирубкою лісів, забрудненням річок, виснаженням чорноземів — наш внесок у майбутнє країни.

Електронна країна

 Держава забезпечить усіх мешканців доступом до швидкого Інтернету. Ми сприятимемо розвитку цифрової грамотності населення незалежно від віку.

 Уся інформація про формування та використання бюджетів, проведення тендерів, закупівель, аукціонів буде в загальному доступі. Публічні процеси будуть автоматизовані, адже комп’ютер хабара не бере. Послуги, які можуть надаватися електронно, будуть впроваджені першочергово.

 Громадяни України отримають можливість долучатися до прийняття важливих рішень влади через мережу Інтернет, зокрема і до голосування на виборах і референдумах.

 Україна має всі можливості стати одним із найбільших у світі хабів для стартапів і високотехнологічного виробництва.

Подивимось правді в очі. Україна, яка 28 років будувалася руками «професійних державотворців», на сьогодні є просто неконкурентоспроможною у світі. Сучасні політики пов’язані давніми образами, кумівством, бізнес-проектами, не здатні змінити Україну.

 Україна сьогодні потребує не просто нових облич. Вона потребує НОВИХ ІДЕЙ! Моє головне завдання — привести до влади порядних і патріотичних фахівців.

 Треба міняти країну і змінюватися самим. Треба брати відповідальність на себе й показувати приклад майбутнім поколінням. Треба єднатися усім, хто незалежно від статі, мови, віри, національності просто ЛЮБИТЬ УКРАЇНУ!

Питання В.Зеленському від студентів Університету “Україна”, які проходять журналістську практику

Для чого Вам, улюбленому артисту мільйонів політика? Та і ще відразу посада Президента України? Може варто було провести фракцію у парламент, набратися досвіду, а вже потім в Президенти? Чи саме так і буде, а нині тренувальний забіг?

Кого Ви вважаєте своїми союзниками і противниками?

Чи читаєте Ви книги – які? Які фільми, серіали, телеканали дивитеся? Коли востаннє були в театрі, музеї…

Як Ви реально вирішите проблему з окупацією Криму та зупините війну і звільните Донбас?

Як Ви вважаєте, хто стане Президентом України?

Що Ви думаєте про діяльність П.Порошенка, Ю.Тимошенко, як оцінюєте роботу уряду і парламенту?

Ваш улюблений афоризм, анекдот, весела історія з життя…

Кажуть, що міністрів за президентською квотою, Ви призначите з числа артистів і авторів 95 кварталу. То чи можете назвати прізвища майбутніх очільників СБУ, МЗС, Міноборони, глави Уряду… Адже, це під час війни не смішно… Хто, на Вашу думку, стане Міністром культури, наприклад?

Ваше бачення релігійної ситуації – філія ФСБ – РПЦ буде заборонена чи підтримана?

Як Ви побудуєте стосунки з країною-агресором – Росією? І як оцінюєте діяльність Путіна?

Підготував Владислав Бабайцев, студент Університету “Україна”

Необхідний коментар:

Мені, як куратору журналістської практики студентів Інституту філології і масових комунікацій Університету “Україна”, вже самому цікаво спостерігати за наївними спробами юних практикантів достукатися з своїми питаннями до кандидатів у Президенти. В штабах їх просто ігнорують. Поки що погодилися відповісти лише особисто І.Смешко і О.Богомолець…

Тому я особисто, як головний редактор, куратор журналістської практики студентів, звертаюся до невідомих мені керівників прес-служби В.Зеленського з проханням розглянути питання студентів і дати на них письмову відповідь, які ми опублікуємо на власних сайтах!

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналів “Музеї України”, “Нова Січ”, президент медіа-групи УПК

MIXADVERT

ютос