Під тиском громадськості до Положення про премію Маланюка внесуть зміни

Картинки по запросу Маланюк

Нагадаємо, що після оголошення лауреатів за 2018 рік у інформаційному просторі загалом  і у ЗМІ почалось активне обговорення не так відзначених творів і їх авторів як самих принципів присудження премії та недосконалості положення, що створює простір для різночитань, а відтак і маніпуляцій та скандалів.

«Без купюр» проаналізував, запропонований проект положення на предмет того, які саме зміни він пропонує.

Читайте також: Чи підлягає “ремонту” обласна літературна премія імені Є.Маланюка

Так, зокрема, уже у  преамбулі внесено доповнення у такому формулюванні:

«Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються літератори області за високохудожні твори у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства та перекладу, спрямовані на утвердження ідеалів гуманізму та українську національну ідею, патріотизм високі духовні цінності, збагачення історичної спадщини народу, та становлення української державності»

Ще одне принципове уточнення:

«Твір має бути написаний українською мовою».

Читайте також: Слова Путіна в книзі, яку відзначили премією імені Є. Маланюка

Грошову частину премії пропонують прив’язати до прожиткового мінімуму і встановити у розмірі шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб у кожній номінації. Що на даний момент може складати  12 тис. 612 грн. (Раніше розмір грошової частини  премії був фіксований, в останній діючій редакції положення складав 10 тис грн.)

Цікавим і таким, що просить пояснення і конкретизації є новий пункт у положенні:

«Претенденти на висунення на отримання премії за номінаціями повинні мати особисті досягнення в розвитку галузі літератури протягом минулого календарного року».

Зміни пропонують внести і до способу оприлюднення творів допущених до участі у конкурсі на здобуття премії. Якщо раніше передбачалась публікація на сторінках газети «Народне слово»,  то у новому проекті положення передбачено,  що конкурсна комісія повинна   до 10 листопада публікувати номіновані на премію твори на  офіційному веб-сайті обласної ради.

Збережено можливість посмертного присудження премії, але так і не конкретизовано у яких випадках це може бути.

Збережено регіональний статус премії.

Але ця редакція ще не затверджена, громадськість запрошують до 28 лютого 2019 року  надсилати свої пропозиції змін у положення у письмовій формі на адресу обласної ради: oblrada@shtorm.com , або 25022, Кіровоградська обласна рада, пл.Героїв Майдану, 1, м. Кропивницький

Довідково. 1 лютого 2019 року о 12.00 в обласній бібліотеці  Чижевського відбудуться урочистості з нагоди вручення обласної літературної премії імені Євгена Маланюка  за 2018 рік.

Євген Маланюк – український поет, культуролог, літературний критик; одна з найяскравіших і найталановитіших постатей вітчизняної літератури ХХ століття.

Рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 квітня 2002 року №13 засновано обласну літературну премію імені Євгена Маланюка, яка є творчою відзнакою, що нею нагороджуються літератори Кіровоградської області за високохудожні твори, спрямовані на ствердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення та демократизацію суспільства.

Автор твору-переможця отримує звання „Лауреат обласної літературної премії імені Євгена Маланюка” та диплом встановленого зразка, нагрудний знак лауреата, почесну відзнаку обласної ради і обласної державної адміністрації — скульптуру „Степовий орел” та грошову частину премії.

MIXADVERT

ютос