Чи зробить Ігор Смешко СІМ ПЕРЕМОГ ДЛЯ УКРАЇНИ?

Студенти-практиканти продовжують вивчати людей, що ризикнули публічно заявити про готовність очолити державу, ставши кандидатами в Президенти України.

Десять студентів Інституту філології і масових комунікацій Університету “Україна”, під час журналістської практики в Українській пресовій корпорації, отримали завдання написати свої враження від учасників виборчих перегонів. Чесно кажучи, спершу це завдання викликало у нас негативні враження. Більше приваблювало щось музично-романтичне. Але, поступово, вибори захопили. Більше того, ми вирішили написати про всіх зареєстрованих кандидатів – біографія, програма, погляди…

Про кількох кандидатів ми вже написали, спробуємо проаналізувати особистість Ігоря Смешка. Використовуємо лише Фейсбук і відкриті джерела інформації!

Висновки робіть самостійно!

Іван Макар  правозахисник, доброволець бату “Айдар”: Не виключено, що й доведеться за нього проголосувати за відсутності кращого. Однозначно, чоловік розумний і талановитий.

Проте я хотів би, принаймні, дізнатися про якісь його непересічні вчинки, що можуть свідчити про спроможність протистояти системі, міняти її, а не стати черговим гвинтиком цієї системи. Хотів би знати чим він коли-небуть жертвував заради відстоювання своїх принципів.

І.Смешко: Це було сказано за рік до Майдану Гідності… Багато із нинішніх професійних політиків, які знову балотуються в президенти, були тоді, або в парламенті, або в уряді. Але, на жаль, не чули.

” …Україна на порозі драматичних подій. Так вважає уродженець Христинівщини, генерал СБУ Ігор Смешко. За його словами, поки що державі нічого не загрожує ззовні безпосередньо. Однак незабаром може бути новий «майдан». У разі виникнення подібної ситуації до кордонів української держави можуть бути стягнуті війська суміжних держав, покликані в разі необхідності втрутитися в події у країні. Про це Ігор Семешко розповів в ефірі на каналі TVi.
Зовнішня загроза

Генерал СБУ з Христинівки попереджає про «зовнішню загрозу». Про це пише газета «Вечірні Черкаси». У прямому ефірі телеканалу «ТВі» зробив сенсаційну заяву уродженець Христинівки, колишній керівник СБУ, екс-голова Комітету з розвідки при Президентові України Ігор Смешко. Нині ситуація в Україні залишається ззовні стабільною, однак, як зазначають деякі політичні експерти, вона має певний вибухонебезпечний потенціал, який може знайти свій вихід у революційних подіях. При цьому можливе втручання певних зовнішніх сил”.

І.Смешко про масонів і таємні організації:

У зв’язку із чисельними запитаннями: «… Усе ж таки, в якій такій таємній організації має членство Ігор Петрович, і чи не буде вона керувати країною, якщо він стане президентом?», відповідаю. Основна інформація стосовно цього є в інтернеті.

Із 2005 року, після звільнення із дійсної військової служби, є учасником багатьох міжнародних експертних організацій. Більшість із яких є непублічними і користуються правилами Королівського інституту міжнародних відносин Великої Британії(«Royal Institute of International Affairs»), чи: «Chatham House».

«Chatham House» є автором правила анонімності, яке має назву «правило Chatham House». Згідно з цим правилом, учасники зустрічі можуть інформувати у повному обсязі уряди своїх країн про зустріч. Але, публічно обговорювати – лише зміст питань зустрічі, без посилання на учасників, і без ідентифікації належністі конкретних висловлювань. Мета – забезпечення щирих та чесних обговорень спірних чи непопулярних питань спікерами.

Для прикладу, одна із них таких експертних організацій, в засіданях
якої приймаю участь останнім часом від України – ЕАSLG (Euro-Atlantic Security Leadership Group) – Євроатлантична Группа Експертів із Питань Безпеки Високого Рівня.

Її співголови являються: міністр оборони Великобританії (2006–2008) Дес Браун, голова Мюнхенської конференції з міжнародної безпеки Вольфганг Ішингер, міністр закордонних справ РФ (1998–2004) Ігор Іванов і колишній багаторічний Голова Сенатського Комітету Конгресу США Сем Нанн.

Біографія І.Смешка

Народився в Христинівці Черкаської області. У 1977 році закінчив Київське Вище зенітно-ракетне інженерне училище ім.Кірова, в 1982-му – ад’юнктуру КЗРІУ, в 1991-му – докторантуру Військової академії ППО Сухопутних військ ім.Васілевского, в 2000-му – Національну академію оборони України (отримав ступінь магістра державного військового управління), в 2002-му – Київський національний університет ім.Шевченка (за фахом “правознавство”). Пройшов ряд спеціальних курсів в США, Швеції, Великобританії. Доктор технічних наук (захистив дисертацію за спеціальністю “Військова кібернетика”). Автор і співавтор понад сотні наукових робіт і численних винаходів в області проектування керованих ракет і систем управління високоточною зброєю. Володіє англійською, німецькою та французькою мовами.

Кар’єра. Після закінчення військового училища проходив службу в лінійних частинах зенітно-ракетних військ ППО Збройних Сил СРСР.

У 1992-му – відповідальний секретар Експертної наукової ради Міноборони України.

1992-1995 рр. – військовий, військово-морський, військово-повітряний аташе і аташе з питань оборони України в США.

1995-1998 рр. – голова Комітету з питань розвідки при президенті України (Леоніда Кучми).

1997-2000 рр. – начальник Головного управління розвідки Міноборони України.

2000-2002 рр. – аташе з питань оборони, військовий аташе при Посольстві України в Швейцарській Конфедерації – постпред Міноборони України при міжнародних організаціях у Женеві.

З жовтня 2002 по вересень 2003 рр. – голова Комітету з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України.

З листопада 2002 по червень 2003 рр. – заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України, з червня по вересень 2003 року – перший заступник секретаря РНБОУ (Євгенія Марчука).

З вересня 2003 по лютий 2005. – голова Служби безпеки України, член РНБОУ.

З 2006 року – президент Центру стратегічних досліджень та аналізу.

З 2009-го – голова Всеукраїнської громадської організації “Сила і Честь”.

7 жовтня 2014 року президент України Петро Порошенко призначив Ігоря Смешка своїм радником і главою Комітету з питань розвідки при президенті України. Указом від 30 січня 2015 року Комітет з питань розвідки був ліквідований, а Смешко – звільнений з посади його голови.

12 березня 2015 року Смешко був звільнений з посади радника президента і призначений позаштатним радником глави держави.

Регалії. Генерал-полковник. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Професор.

Сімейні узи. Одружений, має двох синів.

Ігор СМЕШКО

Передвиборна програма кандидата в Президенти України «СІМ ПЕРЕМОГ ДЛЯ УКРАЇНИ»

Після Революції гідності з’явилась надія, що влада консолідуватиме суспільство на побудову країни мрій мільйонів українців. Передусім – побудову демократії, як це передбачено ст.1 Конституції України. Це повернуло би Україну на свій шлях цивілізаційного розвитку. Адже, РУСЬ – УКРАЇНА була і до Переяслава. Цього не сталося. На сьогодні влада має усі ознаки кланово-олігархічної автократії, яка нищить економіку, виштовхує людей за кордон, а тих хто залишається, перетворює на жебраків.

Це робить Україну вразливою перед внутрішніми та зовнішніми загрозами. Головні з них – деіндустріалізація та демографічна криза із катастрофічним зменшенням кількості українців, що є основою економічної та оборонної могутності держави, а також агресія з боку Росії.

Сила Президента України не у додаткових повноваженнях, а у досвіді, професіоналізмі та політичній волі. З опорою на Конституцію та верховенство права, жорсткішого до можновладців та олігархів, він буде здатен провести незворотні демократичні зміни, забезпечити безпеку держави та гідний рівень життя людей.

У разі довіри Народу, маю волю, досвід та професійну команду, щоб зупинити подальше його зубожіння, дати гідну відсіч агресії та досягти ключових перемог для забезпечення розбудови основ демократії та відродження України як незалежної та суверенної європейської держави.

Перемога перша. Відновлення стабільності і керованості держави

Невідкладно спрямую всі сили на об’єднання українців та збереження Україною своєї державності, для чого основні зусилля зосереджу на:

• вжитті заходів із подолання бідності українців, у тому числі, через ліквідацію корупційної складової у тарифах на електроенергію, житлово-комунальні послуги; ініціюванні звільнення сімейного бізнесу від податків на прибуток; податковій підтримці середнього класу як основи демократії в Україні, а також створенні робочих місць, що стимулюватиме українських громадян працювати в Україні, а заробітчан – повернутися додому;

• формуванні дієвих механізмів повернення анексованого Криму та деокупації Донбасу шляхом дипломатичних та економічних заходів міжнародного впливу, насамперед, у рамках зобов’язань країн-підписантів Будапештського меморандуму;

• запровадженні реальних реформ у Збройних Силах України із нарощуванням їх бойових та оперативних спроможностей і створенні гідних умов служби й життя для військовослужбовців, наших ветеранів та членів їхніх сімей;

• зміцненні органів державної влади професійними позапартійними кадрами – «золотим фондом України» з урахуванням їхніх знань, досвіду та морально-психологічних якостей;

• реалізації на практиці положень чинного законодавства щодо запобігання втечі за кордон викритих корумпованих політиків і чиновників та виведення активів злочинного походження.

Перемога друга: повернення Донбасу та Криму

Як професіонал я знаю – перемога можлива шляхом зміцнення економіки, підвищення рівня життя українців та нарощування бойових спроможностей Збройних Сил разом з упевненим просуванням до євроатлантичної спільноти.

Формат країн-підписантів Будапештського меморандуму 1994 року стане основним форматом для політико-дипломатичних заходів і дій з метою примушення агресора до виконання гарантій територіальної цілісності і недоторканості кордонів України.

Ці права України є невід’ємними і такими, які ґрунтуються на Віденській Конвенції 1969 року стосовно права міжнародних договорів. Україна задіє усі міжнародні правові механізми для виконання цього міжнародного договору ядерними державами-підписантами.

Гарантовану воєнну безпеку держави забезпечу з опорою на високоефективний Сектор безпеки і оборони України. Як Верховний Головнокомандувач орієнтуватимуся на:

• повагу до вищої цінності нашого війська – життя і гідності військовослужбовця; гідне грошове та інші види забезпечення українських воїнів на рівні стандартів найближчих країн-сусідів членів НАТО; викорінення корупції в оборонній сфері; розв’язання житлової проблеми військовослужбовців;

• скоординовану реформу силових структур із демократичним громадським контролем та захистом в них позапартійних професіоналів від партійно-кланового впливу;

• забезпечення сумісності з НАТО, що сприятиме отриманню Плану дій щодо членства в Альянсі;

• поступовий перехід від змішаного принципу комплектування Збройних Сил до створення професійного національного війська за рахунок підвищення якості, мотивації та забезпечення ратної праці; створення оперативного і стратегічного резерву на базі формувань територіальної оборони;

• забезпечення державної підтримки переселенців з анексованого Криму та окупованих територій Донбасу, пільгового кредитування та врегулювання майнових відносин між фінансовими установами та цими громадянами.

Перемога третя. Подолання корупції

Маю волю, знання і план знищення системної корупції в Україні:

• спрямую діяльність правоохоронних органів України на забезпечення верховенства права з невідворотністю покарання за корупційні злочини;

• домагатимусь ухвалення жорсткіших правових норм щодо покарання за бізнесову діяльність під час перебування на державній службі;

• жорстко контролюватиму завершення процесу створення Антикорупційного суду, забезпечення чистоти рядів суддівського корпусу через механізми кадрового відбору та контролю його діяльності з боку державних та громадських антикорупційних органів;

• домагатимусь для забезпечення ефективності роботи НАБУ та правової визначеності відповідальності за стан боротьби із корупцією в Україні передання до Національного Бюро Національного Агентства із запобігання корупції (НАЗК) та більшості функцій колишніх підрозділів по боротьбі із корупцією;

• ініціюватиму створення державних комісій: з викриття фактів вивезення капіталу за кордон, починаючи з 1991 року, та повернення вкраденого; з розслідування роботи Нацбанку України за останні 5 років; з розслідування процесів непрозорої приватизації;

• домагатимусь забезпечення відкритості та прозорості джерел фінансування політичних партій, а також підконтрольності фінансового політичного спонсорства;

• підготую пакетні зміни до чинного законодавства з руйнування економічних основ корупції, активізую роль Антимонопольного комітету.

Перемога четверта. Відновлення середнього класу українського суспільства як основи державності України.

Надважливе завдання Української Держави – створення умов для формування потужного середнього класу, який мав би становити понад 50% населення:

• до нього за рівнем доходів, освіти, культури й оплати праці мають належати не лише представники малого і середнього бізнесу, а й наукова і творча інтелігенція, лікарі, вчителі, державні службовці, включно із військовослужбовцями, а також кваліфіковані працівники реального сектору виробництва, в тому числі й ті, що вже вийшли на пенсію;

• буде сформована ефективна системи законодавчого захисту приватної власності, що передбачатиме дієві правові механізми запобігання рейдерству в Україні;

• у державі мають бути створені соціальні ліфти і преференції задля реалізації природних талантів і власної продуктивної праці її громадян. Це убезпечить країну від подальшого соціально несправедливого розшарування суспільства та відтоку молоді і фахівців, який зменшує продуктивний людський потенціал України. Це є моїм стратегічним пріоритетом.

Перемога п’ята. Економічна відбудова України

Людину-громадянина з її потребами, прагненнями і безпекою ставлю над усе в президентській діяльності. Зростання людського потенціалу має забезпечуватись шляхом державного стимулювання розвитку освіти, науки, культури, сфери охорони здоров’я та підтримки сім’ї.

Тому основними напрямами діяльності Президента розглядаю:

• деолігархізацію, демонополізацію, деофшоризацію та детінізацію економічних відносин, відновлення соціальної справедливості в питаннях власності, у поєднанні з державними преференціями для малого і середнього бізнесу;

• державне регулювання і стимулювання, а також збереження і розвиток високотехнологічного та науковомісткого промислового виробництва, венчурних та інвестиційних проектів;

• земельну реформу та впорядкування земельних відносин з урахуванням інтересів громадян України, створення Державного Земельного Банку і його відділень у регіонах;

• забезпечення енергетичної незалежності України на базі відновлювальних та екологічно чистих джерел енергії, модернізованої ядерної енергетики, державного стимулювання зростання видобутку природного газу в Україні;

• запровадження державної екологічної програми «Чиста вода, чисте повітря, чисте довкілля»;

• сприяння компенсації збитків громадянам від банкрутства комерційних банків за рахунок майна власників банків;

• заміщення сировинних пріоритетів економіки технологічною переробкою на кінцеві продукти з системною рекультивацією та екологічним відновленням територій.

Перемога шоста. Реформа державно-політичного устрою України

Без реформування державно-політичного устрою економічна, військова та політична могутність України неможлива, отже Україна повинна отримати:

• демократичну модель, у якій визначення посадових обов’язків Президента і Прем’єр-міністра має ліквідувати конфлікт політичних інтересів у керівництві виконавчою гілкою влади;

• системні та консолідовані зміни у пакеті законів і нормативно-правових актів таким чином, аби положення Конституції стали де – факто нормою прямої дії у судах України.

• Закон щодо імунітету Президента України виключно на час перебування його на посаді. Депутатський імунітет – захищатиме лише від відповідальності за прийняття політичних рішень та політичні висловлювання. Для політичного контролю за діяльністю Президента буде прийнято закон з прозорою процедурою його імпічменту.

• Закон, що передбачатиме, після закінчення терміну повноважень Президента, його обов’язковий Звіт перед Верховною Радою та Конституційним Судом України щодо дотримання Конституції та законів України під час виконання обов’язків глави держави.

• завершену адміністративно-територіальну реформу, що покликана зміцнити унітарність держави у поєднанні з її глибокою децентралізацією та передачею більшості внутрішніх функцій держави органам місцевого самоврядування;

• норми підвищення відповідальності колегіальних органів місцевого самоврядування за ухвалення рішень, які в судовому порядку були відмінені або визнані незаконними;

• реформу кадрового менеджменту через розмежування повноважень та відповідальності між політично призначеними особами і кадровими професіоналами, яким законодавством заборонено будь-яку політичну діяльність.

Перемога сьома. Будівництво справжньої демократії в Україні

Перераховані вище перемоги повинні закласти основу будівництва демократії в Україні на основі її трьох сучасних законів.

Перший закон – необхідними умовами для її існування є наявність у країні критичної маси заможного середнього класу із високим рівнем його політичної культури.

Другий закон – максимум функцій держави має бути делеговано в органи місцевого самоврядування. Дієва виборність, підзвітність і прозорість органів влади та рівність громадян перед законом можуть бути забезпечені лише в разі відокремлення законодавчої, виконавчої та судової гілок влади.

Третій закон – необхідною засадою для політичної стабільності за умов демократії є наявність хоча б двох основних, не вождиських, а заснованих на ідеології демократії політичних партій з правовим захистом позапартійних професіоналів в органах влади від можливого партійно-кланового впливу на них із боку політиків.

Тільки виконання цих законів і може забезпечити реалізацію історично визначеної триєдиної національної ідеї України:

БОГ, СВОБОДА, СІМ’Я і УКРАЇНА є найвищими духовними цінностями українського народу;

КУЛЬТУРА, НАУКА, ЗЕМЛЯ та ВЛАСНІТЬ – одвічно годуватимуть Україну;

ВИБОРНІСТЬ, СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ЗАКОННІСТЬ і АРМІЯ – завжди захищатимуть права українців на життя, свободу і щастя та боронитимуть соборність і незалежність Держави.

Маю честь!

(Кінець цитати)

Мої особисті думки. Якщо І.Смешку вдасться пробитися на телебачення, в пресу, в інтернет, його програма “сильної руки”, принципи “наведення порядку”, “повернення соціальної справедливості”, когось, “схожого на Піночета”, може привернути людей старшого віку і радикально налаштованих людей середнього віку, яких рішуче не влаштовує нинішня олігархічна система.

Спілкуючись з ровесниками, не бачу, що молодь, студенство щось знає про І.Смешка і буде готова за нього голосувати. Хоча, якщо поговорити з нами зрозумілою нам мовою, все може бути…

В принципі, ми готові сформувати серію питань до кандидата Смешка від студенства, але сумніваюся, що він нас почує, тим паче відповість…

А ми продовжимо вивчати кандидатів…

Підготував Ростислав Тригуб, студент Університету “Україна”

MIXADVERT