ПРО БОРГИ

Переважна частина людей мають борги: великі чи маленькі. В залежності від типу характеру позичальники виробляють певну власну стратегію з їх погашення: одні намагаються пошвидше їх погасити, інші – розрахуватися вчасно ( є ще третій тип боржників, але ми про них не будемо).

Якщо є борги, то для успішного їх погашення потрібно дотриматися чотирьох головних порад.

Перше, якщо є борги – одразу позакривати усі кредитні картки. Причин є декілька, але зазначемо головну – розраховуючись кредитками люди тратять набагато більше ніж готівкою.

Друга порада звучить трохи дивно, але…повертати кредити треба вчасно, не намагаючись повернути їх пошвидше. Швидке повернення зумовлює скорочення витрат на життя. Якщо вдома щось поламається чи треба буде потратися на ліки, а позичальник витратив геть усе на погашення кредиту, то прийдеться брати новий кредит.

Третя порада стосується споживчих кредитів: на мебель, гаджети, машину чи просто на повсякденні витрати.

В цьому випадку рекомендую дотримуватися правила 50 х 50.

Суть його полягає в тому, що з усіх грошей, які в людини залишаються після сплати обов’язкових платежів, половину потрібно залишати, а з іншої – оплачувати споживчий кредит.

І накінець четверте, якщо є борги в гаманці на видному місці має виднітися записка: «Це тобі дійсно потрібно?» Коли позичальник підійде до моменту розрахунку, в нього буде можливість ще раз добре подумати про доцільність тої чи іншої трати.

І головне – це не уникати боргів, а грамотно з ними поводитися.

Володимир Дзьобак

MIXADVERT