«Поличка українських святощів»

 

    04 жовтня 2018 року о 17 год. в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки художника-кераміста Сергія Радька з с. Межиріч Черкаської області. Автор звертається до актуальної теми історичної памяті та неперервності культурного життя нації. Тільки народ, який не забуває минуле та усвідомлює власну історію, здатний творити майбутнє та примножувати досягнення.  

 

    На виставці представлено близько 100 скульптур та гончарних робіт,  об’єднаних думкою про красу природи та її цінність. Окремий розділ експозиції – «мистецька археологія»: кожен гончар має свої задумані, пошукові роботи, не до кінця оформлені, але дорогі митцю як свідок його художніх страждань. Саме такі «свідки» творчих переживань складають особливу тему виставки.

 

    Сергій Радько – митець багатогранний, коло його захоплень та уподобань безмежне: кераміка та музика, живопис і скульптура, література та філософія. Та своїм головним покликанням майстер справедливо вважає гончарство. «Глина, коло, піч для мене – це поклик долі», – говорить художник. Художник любить та вміє імпровізувати, працює легко, артистично. Загострене світовідчуття, тонкий смак, плідні фантазії та колосальна працездатність відкривають перед майстром безмежні простори для творчості. Провідними рисами особистості художника є дитяча допитливість, природний гумор, іронія, невичерпна цікавість до навколишнього життя, свобода та щирість у самовираженні та спілкуванні.

     Сергій Радько  закінчив Республіканську художню школу імені Т.Г. Шевченка та Львівську національну академію мистецтв, отримав фах художника-монументаліста, викладав гончарство в Канівському училищі культури і мистецтв.

 

    Окремою сторінкою творчості художника є співробітництво з Національним музеєм-заповідником українського гончарства в Опішному. На території музейного комплексу Сергій Радько спорудив монументальні керамічні композиції, що гармонійно доповнили природний ландшафт Опішного та стали візитівкою заповідника.

 

     Роботи художника зберігаються в колекціях Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» та в численних приватних зібраннях.

 

 

Адреса:

вул. Лаврська, 9, корп. 2, 1-й поверх

 

MIXADVERT