США готуються до стратегічного діалогу з Росією, зокрема щодо України, – Держдеп

Інтегрований стратегічний діалог, ініційований між США і Росією за результатами зустрічі Байден-Путін, крім контролю над ядерним озброєнням охоплюватиме також інші аспекти, у тому числі питання України.

Про це повідомив у понеділок під час брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Нед Прайс, передає “Укрінформ”.

“Ми готуємось до (проведення – ред.) стратегічного діалогу з Росією, ми зараз перебуваємо в процесі планування першої зустрічі”, – повідомив представник американської сторони.

Він зазначив, що делегація США “на чолі з високопоставленим представником Держдепартаменту” планує обговорити насамперед наступні кроки щодо контролю над ядерними озброєннями. За його словами, одним із головних питань такої взаємодії на нинішньому етапі є звуження ризиків виникнення ядерної війни.

Як зазначив Прайс, американська і російська сторони обговорюватимуть також інші теми стратегічного характеру.

“Існує цілий перелік питань, які були порушені під час цього саміту (в Женеві – ред.) і які залишатимуться темами для обговорень між Сполученими Штатами та Російською Федерацією. Низка пріоритетних питань – таких як Україна, забезпечення гуманітарного доступу в Сирії чи наповнення штату наших посольств – ці питання продовжать бути темами дискусій на робочому рівні”, – повідомив представник Держдепу.

Прайс зауважив, що за результатами зустрічі президентів Байдена й Путіна в Женеві минулого тижня навряд чи можна говорити про позитивний вердикт по основних питаннях. Тож для досягнення результату знадобиться час, зазначив він.

MIXADVERT

ютос