Евген Чолій здійснив робочий візит до Вашинґтону

Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій
здійснив робочий візит до Вашинґтону
 
9 червня 2017 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив робочий візит до Вашинґтону, США, де зустрівся з високопосадовцями і представниками громадянського суспільства та виступив на Річних загальних зборах Централі українських кооператив Америки (ЦУКА).
 
Президент СКУ зустрівся з Головою Комітету в закордонних справах Палати представників США, конґресменом Едвардом Ройсом, якого заохочував до прийняття США законопроекту H.R.830 – Акту “Підтримайте Україну”, який передбачає, що політикою США є продовжувати допомагати Уряду України у відновленні її суверенітету і територіальної цілісності та в стриманні російської агресії в Україні. Рівнож Евген Чолій закликав, щоб Президент США спершу зустрівся з Президентом України перед будь-якою зустріччю з Президентом Російської Федерації, щоб повністю усвідомити виклики, перед якими постала Україна, що тепер поборює російську агресію та одночасно зупиняє просування російського імперіалізму на Захід.
 
Крім цього, Президент СКУ Евген Чолій та Екзекутивний заступник Президента Українського Конґресового Комітету Америки (УККА) і Директор Української Національної Інформаційної Служби (УНІС) Михайло Савків приєдналися до Посла України в США Валерія Чалого і його дружини Людмили Мазуки під час Десятої річної церемонії покладання державами вінків біля Меморіалу жертвам комунізму. Евген Чолій також привітав першого Главу Литви після проголошення нею Акту про незалежність Вітаутаса Ландсбергіса.

Президент СКУ мав зустрічі з Послом Литви у США Рональдасом Крішіунасом, Виконавчим віце‑президентом Атлантичної ради Деймоном Вилсоном та колишнім Послом США в Україні Джоном Гербстом, щоб обговорити майбутню підтримку України.

Евген Чолій також зустрівся з Президентом Світової ради кредитних спілок Браєном Бренчем та  виступив на Річних загальних зборах ЦУКА, де вручив українським кооперативам США та ЦУКА Почесні грамоти СКУ.

Під час зустрічей Президента СКУ супроводжував Михайло Савків, Екзекутивний заступник Президента УККА, що є складовою організацією СКУ.
 
“Світовий Конґрес Українців вдячний за довголітню підтримку України з боку США та закликає США і далі стояти на сторожі миру і безпеки в світі, включно з Україною,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
 
СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

 

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply