Кропивницький: Карантин вихідного дня не для контролерів-газовиків

 

Перші вихідні з карантином вихідного дня пройшли всюди по-різному. Дивним чином вони не зачепили церкви і храми. Їх  цього разу, як навесні це ніби і не стосувалося, що можливе надмірне скупчення віруючих, не акцентуючи увагу на цілуванні ікон. А можливо  в Кабміні завелося  якесь віруюче лоббі, яке допомогло оминути цього разу цю «галузь» чи  поклали надію на свячену воду і молитви.

Взагалі в непоганому  виграші були продуктові крамниці і супермаркети через усунення на цих вихідних конкурентів з продуктових ринків. Малий та середній бізнес в цій сфері та в сфері харчового та побутового обслуговування в збитках. Напередодні з цього приводу в Кропивницькому були пікети під будівлею ОДА. До речі, наше місто не підключилося до антикарантинного бунту ряду міст України. У Львові з метою «викрутися» навіть оголосили суботу на неділю робочими днями.

Закриті були музеї, перукарні та різні побутові майстерні. Але у закритому режимі наш Музей мистецтв провів «музейну ніч». Про це повідомили в соціальних мережах. Трохи дивно.  А  взагалі слід зауважити, що в наших музеях і натовпів практично не буває.

Стосовно культури, то до неї точно не належить «Кіровоградгаз». І саме тому цими суворими карантинними вихідними днями там напружено працювали – ходили по домівкам  контролери. Чи була в цьому небезпека і необхідність? Контролери в масках, але небезпека все ж була. Але у керівників цієї організації на меті було зовсім інше – боротьба за надприбутки. Йде робота по черговому підвищенню тарифів на газ та його транспортування, і тому мабуть терміново кинулися  фіксувати показники лічильників.  А то бува ненароком  хтось заплатить наперед  по-старому і героїчним газовикам не вистачить коштів на премії за хорошу роботу. А це зовсім не порядок, і нікуди не годиться.

В деяких містах всі три карантинних неділі потроху проходили і проходитимуть вибори міських голів.  Середня явка виборців цієї неділі на дільницях була ще меншою ніж у першому турі 25 жовтня. Мабуть виборці зважили на ризики пандемії та залишилися вдома, а можливо збільшилася політична апатія.

Кабмін і народні депутати після цих вихідних вирішення проблеми карантину вихідного  дня хоча і розглядали, але відклали через брак депутатських голосів.  Всіх хто нагорі особисто ця проблема не зачіпає. Чи не том, не зважаючи на протести представників малого і середнього бізнесу та їх присутність під Верховною Радою,все залишилося, як і було, ніби все вирішиться без них  саме собою.

Анатолій Авдєєв

MIXADVERT