​Як на виборах-2019 не втратити Україну – п’ять кроків для перемоги здорового глузду

Напередодні виборів країну лихоманить від дискусій, боротьби та нових політичних реалій. Як би хто не заперечував, але політику обговорюють скрізь. І не тільки на Facebook. Якщо ви хоч трошки займаєтесь публічною діяльністю – сходіть в гості до родичів і вам точно під час застілля спитають, а за кого ж все таки голосувати. Про політику говорять всі. А найбільше обговорюють нові політичні тренди – протестні голоси «з низів». Той момент, коли на думку політично пасивних людей не зважали роками. А потім ці «втрачені» голоси почали суттєво впливати на результати соцопитувань та голосування на Євробаченні.

Всі чули про скандал навколо участі у національному відборі низки виконавців, які демонструють свою лояльність до Росії. Багато хто був здивований рівню їх підтримки серед людей. Багато хто висловлює побоювання, що така ж ситуація може повторитися на виборах вже в березні. Перемоги нових гравців президентських виборів, яким питання Росії не настільки принципове, всерйоз побоюються вже не тільки патріотичні виборці, а й самі діючі політики. І тут справді не до жартів. Особливо якщо зважити на результати свіжих соцопитування.

Все це тривожні дзвіночки. Але це поки лише дзвіночки і тільки від нас залежить, як ми прореагуємо на ситуацію, чи зробимо вірні висновки і будемо діяти. Я не буду давати поради, за яким критерієм обирати кандидатів, я лише хочу, щоб кожен використав своє право вплинути на ситуацію. Щоб кожен конструктивно долучився до вирішення долі країни, а не відлежався на дивані, а після голосування писав гнівні пости в стилі «Як таке могли вибрати». Щоб ми послуговували не емоціями, а логікою і мовою дій.

Тому моя версія п’яти ефективних кроків, щоб не допустити втрати української незалежності на майбутніх виборах.

1. Зніміть рожеві окуляри і вийдіть з «теплої ванної».

Хоча у еру інформаційних технологій ми маємо доступ до будь якої інформації, однак в силу різних факторів поступово перестаємо чути альтернативну думку. Цьому сприяють наші вподобання, наше коло спілкування, алгоритми соцмереж. Ми поступово ізолюємося в своєму мікрокосмосі і не помічаємо, що світ навколо живе за іншими правилами. Потрібно виходити із зони комфорту, не втрачати відчуття реальності. І стосується це не тільки політиків, а й лідерів думок, звичайних небайдужих громадян. Життя поза «теплою ванною» дозволяє уникнути холодного душу втрачених надій. Тоді й твердження, що «люди готові голосувати за будь-кого, аби лише проти влади» – не буде для вас новиною.

2. Не продукуйте образи, ненависть і ворожнечу

Якщо людина чи група людей демонструє переконання відмінні від ваших, або, на вашу думку, підходить до питання вибору несвідомо, – це не привід ображати її останніми словами. Не тільки її, а й всіх інших. І не тільки тому, що це неправильно по-християнськи. Образами ще до початку спілкування діалог не починають. Агресія не спонукає до переконання, агресія продукує лише агресію у відповідь. Ну пообзивали одне одного поганими словами, «побанили» в соцмережах, а далі що? Будете й на вулицях не вітатися, перестанете разом працювати? Політики вкінці-кінців домовляться між собою бо така їхня робота. А ви?

3. Ведіть діалог

Хочете змінити переконання людини – говоріть з нею. Вислухайте те, що в неї на душі, почуйте її думку, ставте питання, змушуйте задумайтесь. Поговоріть хоч з трьома знайомими, посійте в їхньому максималізмі хоч зерно сумніву і користі буде більше, ніж від масових образ виборців того чи іншого політика.

Повірте, деструктивна позиція багатьох несвідомих виборців зумовлена не стільки їхніми життєвими переконаннями, а й браком інформації і пропагандою з телевізорів. А ще тим, що ми всі почасти стали дуже мало спілкувати вживу з родичам, друзями і знайомими. Час це виправляти. Підтримуйте контакти одне з одним.

І пам’ятайте хто справжній ворог кожного українця!

4. Акцентуйте на важливості виборів

Радянське твердження «Від виборів нічого на залежить» – зараз неактуальне. Насправді залежить дуже багато. І не тільки для тих хто буде при владі. Це розуміють ключові кандидати – тому боротьба за голоси триває найзапекліша за всю історію країни. Політичні експерти відзначають жорстку конкуренцію буквально за кожен голос. Сьогодні справді важко спрогнозувати хто ж саме переможе. Навіть більше – хто буде в другому турі. Але тим часом важливо ще й інше – від результату виборів залежить подальший курс країни, війна з Росією, ситуація в економіці та ще багато різних речей. Надто вже різнопланово більшість кандидатів бачить вектор розвитку країни. І тільки від нас, нашого голосу, залежить чи втримає Україна незалежність, рухатиметься вона до Європи чи поверне знову у напрямку Росії.

5. Проголосуй і приведи на дільницю однодумців

Всі ці ламання списів у соціальних мережах та ЗМІ не варті будуть нічого, якщо ми всі не підтвердимо свою позицію голосуванням 31 березня. Важливо не тільки відстоювати позиції своїх кандидатів, а й прийти на дільницю в день голосування. Треба перевірити свої дані в реєстрі виборців вже зараз. Тим паче це можна зробити, як у своїй міській чи сільській раді, так і он лайн на сайті: www.drv.gov.ua . За кілька хвилин можна отримати впевненість, що ваш голос не буде втрачено.

Дуже важливо відповідально поставитися до цього і виборцям, які цьогоріч обиратимуть своїх представників до органів влади вперше. Так само відповідальними мають бути і українці, які в зв’язку з війною на сході України та анексією Криму змушені були стати тимчасово переміщеними особами. Теж саме стосується громадян, які змінили місце проживання, але не змінили реєстрацію. Є ще час заздалегідь подбати про забезпечення свого права на голосування.

Щоб допомогти всім взяти участь у виборах Мін’юст спільно з ЦВК почали проект «Я маю право обирати». З будь-яких питань ви можете звертатися за консультацією до системи безоплатної правової допомоги, яка включає понад 550 центрів та бюро по всій країні, органів юстиції та громадських організацій, які є партнерами в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Давайте використаємо свій шанс вплинути на ситуацію в країні! У мирний і демократичний спосіб.

site.ua

https://site.ua/smachulo/18333-yak-na-viborah-2019-ne-vtratiti-ukrayinu—pyat-krokiv-dlya-peremogi-zdorovogo-gluzdu/

MIXADVERT