За «вихід» агітатору за одного з кандидатів на Кіровоградщині платять 250 гривень, – ОПОРА

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА з’ясували, скільки платять агітаторам у голованівській «Самопомочі» та вбачають у цьому ознаки кримінального злочину.

Згідно повідомленню на сайті структури, її представники подзвонили до районної організації партії за оголошенням у газеті «Чисте джерело», яка виходить на території виборчого округу №101.

Фото - oporaua.org
Фото – oporaua.org

– На сьогодні є така робота: палатка, столик, стільчик, треба роздавати газети, флаєри, а якщо люди задають питання, то треба відповідати чи записувати в блокнот і просити людей підійти наступного разу. Робота у базарні дні, «вихід» – 250 гривень, робочий час умовно з 8-12 години, – цитує представника політсили «Руслана» ресурс.

Зазначається, що на уточнення, чи робота стосується кандидата у Президенти України Андрія Садового, той підтвердив, що так, потрібно агітувати за нього.

Коментуючи ситуацію, очільник Кіровоградської обласної організації партії Об’єднання «Самопоміч» Олександр Приходько зазначив, що представники партії подавали оголошення в газету «Чисте джерело», але нічого не знає про оплату праці.

– В оплаті праці агітаторів зареєстрованого кандидата у Президенти України ймовірно вбачаються ознаки кримінального злочину, передбачено частиною 3 статті 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця. – Весь Кіровоград), – зазначив грoмадський oмбудсмен із захисту вибoрчих прав у Кірoвoградській oбласті Євген Гурницький у коментарі.

Покарання, передбачене санкцією ч.3 ст. 160 ККУ – обмеження або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Вяора сайт Магнолія-ТВ повідомив про напад на Гурницького в Кропивницькому, що стався в суботу, 26 січня. Невідомі завдали активісту тілесних ушкоджень у під’їзді будинку, де він мешкає.

– Цей випадок пов’язую з професійною діяльністю, оскільки останнім часом я фіксую порушення виборчого законодавства на території Кіровоградської області, – зазначив омбудсмен ОПОРИ.

Повідомлялося, що з початку виборчої кампанії представники мережі в регіоні написали заяви у поліцію щодо розміщення білбордів без вихідних даних з зображенням кандидатів у президенти Євгена Мураєва, Анатолія Гриценка, Валентина Наливайченка, Андрія Садового, Сергія Капліна та Олександра Шевченка.

Нагадаємо, напередодні Нового року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували розповсюдження в Кропивницькому безкоштовної газети, яка висвітлює діяльність партії ВО «Батьківщина»

MIXADVERT

ютос