ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ. ПОХМУРИЙ ЮВІЛЕЙ.

В цьому році музеєві 170. Він пережив багато чого. І блукання по різних приміщеннях, і буремні роки революції, інтервенцій й перебудов. З ним пов’язані імена Фабра і Поля, Яворницького і багатьох інших наших відомих і невідомих громадян. Музей пережив багато чого.

Але настав 2018 рік. І оголосили черговий конкурс на заміщення посади директора музею. І повилазило…

Коли розумна влада хоче чогось потужного – вона шукає ПОСТАТЬ. Шановане ім’я. Яскравість і ґрунтовність, бо музей за законом, передусім. наукова установа. Свого часу Запорозький краєзнавчий очолював відомий археолог Георгій Шаповалов. Зараз Полтавський краєзнавчий очолює відомий археолог Олександр Супруненко. Десятки відомих в Україні і за її межами вчених очолювали чи очолюють провідні музеї.

Коли влада хоче оновлення і креативності – вона ставить завдання і виділяє кошти.

В Дніпрі пішли іншим шляхом. До конкурсу допустили людину із сумнівними документами абсолютно без потрібного досвіду. Але дружину шанованої людини. Але нібито десь там якось волонтерку. Але співвласницю готельно-ресторанного комплексу. І «провели» її через “конкурс”. Круто!

«Нова» «команда» колоритна. Амбітна сірість невігласів. Сморід лахмітників. Реекспозиція – щось кудись пересунути, але за великі гроші. Командне єднання під барабани, але за 180 тисяч. Придумування логотипу, але за 80 тисяч. Незгодні – принижуються і вичавлюються. Зараз вже й у археологів, виявляється, не все гаразд. У всьому винні «папєрєднікі». І «дупла русскіх пєчєй».

І піднімається нагору сірість із психологією лахмітників. І пропонується комусь щось відкрутити, а ще комусь настукати. А чим науковці кращі за офіціантів. І новий заступник директора по науці такий, що покійна пані Бєкєтова крутиться у домовині, а дух Дмитра Івановича шукає свого ціпка, щоби гнати цю босоту геть. І основний заступник в якості хлопчика на побігеньках. Але заступник. Але в самому музеї імені Яворницького. І волонтери керують реекспозицією. Вслухайтеся в музику: волонтери керують реекспозицією національного музею!!!

Керівництво області закладає свою репутацію під наволоч типу Швондерів і Шарікових. Безсумнівно – воно у своєму праві. Їхня репутація. Під вибори якраз зіграє.

Але деякі власники потужних приватних зібрань, відомих далеко поза межами області, вже почали активно думати про передислокацію своїх колекцій за межі регіону. Бо співпрацювати з гопниками не хочеться, бо знають собі ціну. І своїй репутації. А що буде далі – побачимо.

Все має свою ціну. І за скоєне рано чи пізно прийдеться платити. І репутацією – в тому числі.

 

Віктор Векленко

MIXADVERT

ютос