МУЗЕЙ ХРЕСТА. ХРЕСТИ УКРАЇНИ

2018 рік був надзвичайно насичений. Передусім, ми робили виставки. Багато виставок. Завдяки потужній підтримці програми міського голови м. Дніпро Бориса Філатова «Культурна столиця» ми змогли показати людям величезне розмаїття християнської спадщини нашої землі.

Три національні заповідники – «Софія Київська», «Переяслав», «Хортиця». Обласні і районні музеї. Виставки для літніх людей у Дніпрі. Понад 3000 експонатів на виставках. Найбільший відгомін у серці – виставка в «Софії Київській»: ми встигли змонтувати і відкрити її незадовго до об’єднавчого Собору Православної церкви України, вона стояла там і в той час, коли Томос був явлений українському народові. Відчуття причетності.

Крім «зовнішніх» виставок ми постійно працюємо над оновленням основної експозиції. Завдяки виставковій діяльності вона часто оновлюється. Проте, ми розширюємо експозицію «середніх форм» – нагрудні, кіотні, настінні, требні хрести; велике розмаїття фігур Ісуса Христа – накладок на дерев’яні розп’яття. І будемо розширювати далі.

На поточний 2019 рік ми трішки змінюємо концепт. Ми деталізовуємо його. І замість теми «Християнська спадщина нашої землі» звучатиме лаконічніше «Хрести України». Вже наприкінці січня в Національному історико-культурному заповіднику «Переяслав» зустріне своїх перших відвідувачів виставка «Хрести України: Північ».

Ми сподіваємось, що в 2019 році ми зможемо реалізувати все вимріяне – здійснити виставки в Полтаві і на Полтавщині, в Києві і Черкасах, в Запоріжжі, Дніпрі й на Дніпропетровщині. Вірніше – ми вже почали: в межах міської програми відпочинку й оздоровлення для літніх людей «Золотий вік» виставка вже змонтована і на наступному тижні зустріне перших відвідувачів. Крім регіонального розмаїття й інформаційних планшетів, ми даємо можливість побачити кілька унікальних предметів і комплексів, зокрема — глиняний хрестик з Полтавщини.

Киян і гостей нашої столиці інформуємо. Виставка «Християнська спадщина нашої землі: Північ» знаходитиметься у виставкових залах «Хлібні» національного заповідника «Софія Київська» до 25 січня 2019 року.

Тим же, хто буде на Дніпропетровщині, а якщо точніше — то у славетній Петриківці, — ласкаво просимо до Музею Хреста, котрий знаходиться на козацькому хуторі «Галушківка».

Віктор Векленко,

засновник і директор Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста

MIXADVERT