Політики-гайдамаки

Чи винайдуть колись фільтри для дурнів?

Мерія Парижу прийняла рішення 24 серпня відмітити 446 річницю «Ночі довгих ножів»: “24 серпня 2018 року виповнюється 446 років від «Варфоломіївської ночі». — що стала відповіддю на соціальний, релігійний та національний гніт католиків з боку гугенотів. Ці події Варфоломійщини несуть пересторогу усім ворогам французької нації: окупантам, агресорам і франкофобам, котрі посягають на прагнення французів мирно жити на своїй, Богом даній, землі”, – зазначив співавтор проекту рішення, депутат Паризької мерії Жорж Сироте.

Рішення спрямоване на активізацію патріотичного виховання французької молоді та збереження пам’яті про визвольну боротьбу французького народу. Також, за переконанням авторів документу, він сприятиме формуванню єдності французької нації.

Рішення підтримали 83 депутати мерії.

Здивовані? Так, це – фейк. Маячня. А те, що аналогічне рішення відносно подій 250-річної давності в Україні, які ми знаємо під назвою «Коліївщина», прийняли депутати Київської міської Ради – не фейк. На жаль.

Цитую:“29 травня 2018 року виповнюється 250 років від дня початку Коліївщини — відповідь на соціальний, релігійний та національний гніт українців з боку Речі Посполитої на Правобережній Україні. Ці події Коліївщини несуть пересторогу усім ворогам української нації: окупантам, агресорам і українофобам, котрі посягають на прагнення українців мирно жити на своїй, Богом даній, землі”, – зазначив співавтор проекту рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.

Рішення спрямоване на активізацію патріотичного виховання української молоді та збереження пам’яті про визвольну боротьбу українського народу. Також, за переконанням авторів документу, він сприятиме формуванню єдності української нації.

Річницю Коліївщини урочисто відзначать у травні цього року. Відповідно до рішення, виконавчий орган Київради (КМДА) спільно з райдержадміністраціями мають організувати тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи у навчальних закладах. Також заплановано проведення науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом тощо.

Цікаво, співавтор проекту рішення Юрій Сиротюк та депутати, що проголосували за це ідіотське рішення дочитали хоч раз до кінця поему «Гайдамаки» Т. Шевченка? Те, що уроки історії вони не вчили, очевидно.  Інформація, яка  спонукала їх на  дивне рішення, очевидно взята з «Кобзаря». Там, нагадаю, Гонта ріже своїх малолітніх дітей за те, що вони хрещені за католицьким обрядом. В рукописі Шевченко стверджує, що Гонта утопив в криниці дітей – учнів Василіанської школи, а також, разом з Залізняком замордував сотні католиків, уніатів, євреїв, які, в лиху годину, трапились їм під руку.

Я не буду пояснювати що поема «Гайдамаки» – художній твір. Геніальними мистецькими штрихами Шевченко змальовує трагедію України, коли брат пішов на брата. Коли, скориставшись внутрішніми негараздами Речі Посполитої, «доброзичливі» сусіди з Санкт-Петербурга «допомогли» зброєю повстанцям, а потім самі ж цих повстанців і знищили. Не нагадує «допомогу» Москви в ОРДЛО?

Попід дібровою стоять

Вози залізної тарані;

То щедрої гостинець пані.

Уміла що кому давать,

Невроку їй, нехай царствує;

Нехай не вадить, як не чує!

Далі – увага! Пряме посилання до можновладців:

«Нехай ворог гине!

Беріть ножі! Освятили». /157/

Ударили в дзвони,

Реве гаєм: «Освятили!»

Аж серце холоне!

Освятили, освятили!

Гине шляхта, гине!

Розібрали, заблищали

По всій Україні.

Для неуків з Рад різних рівнів, і окремо – для депутатів від «Свободи» спробую пояснити: шляхта – еліта, або істеблішмент того часу, яка переважно засідала в сеймах і сеймиках. Зараз вони називаються – депутати. Тож:

Слухайте ж, щоб дітям потім розказать,

Щоб і діти знали, внукам розказали,

Як козаки шляхту тяжко покарали

За те, що не вміла в добрі панувать.

Можливо, спробуйте для початку вивчити досвід – щоб сучасна шляхта потім не пошкодувала за погано вивченими уроками.

«Влада організує тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи у навчальних закладах. Також заплановано проведення науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом тощо» –  повідомляє прес-служба КМДА.

Спробую уявити собі, яким чином депутат Сиротюк та його однодумці організують «культурно-мистецькі» та «навчально-виховні» заходи в навчальних закладах. Думаю, потрібно буде для початку роздати діточкам ножички, освячені московським патріархатом та з’ясувати, хто з них якого віросповідання. А ініціаторам даного перформенсу нагадаю, що якщо «події Коліївщини несуть пересторогу усім ворогам української нації», то українська нація сьогодні складається з католиків, православних, протестантів, іудеїв, атеїстів, врешті-решт! То кого будемо різати, шановні?

Вважаю, нагальною стала  потреба науковців  – філологів та істориківзапросити на засідання КМДА, щоб вони попрацювали з депутатами з більш глибокого вивчення історичних документів та художніх творів, що розповідають про певні події в історії. А потім, на постійній основі, консультувати шляхту відносно певних історичних дат та їхнього значення.

І, наостанок, з «Гайдамаків», як на мою думку, найсильніша сцена, одна з вершин української поезії: «Гонта в Умані»

Сини мої, сини мої!

Чом ви не великі?

Чом ви ляха не ріжете?..»

«Будем різать, тату!»

«Не будете! не будете!

Будь проклята мати,

Та проклята католичка,

Що вас породила!

Чом вона вас до схід сонця

Була не втопила?

Менше б гріха: ви б умерли

Не католиками;

А сьогодні, сини мої,

Горе мені з вами!

Поцілуйте мене, діти,

Бо не я вбиваю,

А присяга». Махнув ножем —

І дітей немає!

Попадали зарізані.

«Тату! — белькотали. —

Тату, тату… ми не ляхи!

Ми…» — та й замовчали.

«Поховать хіба?»

«Не треба!

Вони католики.

І в даному випадку не працює логіка, що на той час не могло подружжя перебувати в різних конфесіях. І не було у сотника Гонти синів, а були дочки. «Гайдамаки» – поема. І в ній – Коліївщина  – трагедія українського народу, який страждав, розколюваний церквами, державними кордонами та гинув у братовбивчих війнах.

Це зможуть зрозуміти, сподіваюсь, депутати (шляхта) наступних скликань, які краще будуть вчитись у школах. І не прийде в їх незрілі голови ідеясвяткувати події, коли лилась кров українського народу та народів, що жили на той час в Україні.

Слава Україні!

І. Корсун

MIXADVERT