Безкоштовні музеї чарівної Праги

Прага насичена пам’ятками історії та культури. Гуляючи містом аж подих захоплює від краси. Якщо ви хочете дізнатись більше про будівлю, що так вам припала до душі чи дізнатись секрети та історії міста – скористайтесь можливостями, що приготувала для вас 1001idea.info. У цьому матеріалі ми зібрали безкоштовні можливості відвідин музеїв та екскурсій у чеській столиці.

Безкоштовні музеї чарівної Праги

Почнемо з головного – з Празького граду (Pražský hrad). Середньовічний королівський замок-фортеця і сьогодні служить офіційною резиденцією чеського президента, що не заважає йому залишатися величезним музеєм, відкритим для публіки. Правда, за гроші. Проте для відвідування самої фортеці квитка не потрібно – плату візьмуть тільки за вхід у будівлі, розташовані всередині.

Празький град
Празький град

Безкоштовно подивитися можна:

 • У першому дворі Празького граду – на зміну почесної варти рівно опівдні.
 • Головний неф собору Святого Віта (Katedrála svatého Víta). Капели і крипти вже платні.
Катедра святого Віта
Катедра святого Віта
 • Двічі на рік – у травні та листопаді – можна безкоштовно відвідати Prezentacni pokoje (робочі кабінети і парадні зали палацу).
 • Туристична Золота вулиця (Zlatá ulička) взагалі-то платна, але з 16.00 (з листопада по березень) або з 18.00 (з квітня по жовтень) по ній можна погуляти безкоштовно. Ця вулиця-музей XVI століття колись вважалася вулицею алхіміків, але зараз на ній ніхто не живе. А колись тут жив не хто інший, як Франц Кафка, один з найзнаменитіших пражан.
Золота вуличка
Золота вуличка
 • Сад на Башті і сад на Валах теж безкоштовні для відвідування.

Інші культурні пам’ятки також мають безкоштовні пропозиції:

 • Кожен перший понеділок місяця безкоштовно відкрито Національний музей (Narodni museum).
Національний музей Праги
Національний музей Праги
 • Кожен перший вівторок місяця, з 17.00 до 19.00 можна безкоштовно сходити в Музей декоративного мистецтва (Uměleckoprůmyslové museum) і подивитися на різні вироби ручної роботи – одяг, іграшки, меблі, кераміку, знамените богемське скло і графіку.
 • Кожна перша середа місяця з 15.00 до 20.00 – безкоштовний вхід в Національну галерею (Narodni galerie v Praze). До того ж, не тільки на постійну експозицію, але й на виставки.
Національна галерея Праги
Національна галерея Праги
 • Ще в кожну першу середу місяця пускають безкоштовно в палац Лобкович (Lobkovicky palac).
 • Кожен перший четвер місяцяЧеський музей музики (Ceske museum hudby).
 • Ще кожний перший четвер місяця можна сходити в Столичний празький музей (Muzeum hlavního města Prahy) за символічну плату в 1 крону.
Експозиція музею
Експозиція музею
 • Кожну першу п’ятницю місяця з 12.00 – у безкоштовний Національний технічний музей (Narodni technicke muzeum).
 • Кожні перші вихідні місяця – безкоштовний вхід в Валдштейнський палац (Valdštejnský palác) – палац засідань Сенату.
Валдштейнський палац
Валдштейнський палац

Висновок – у Прагу варто їхати в перший тиждень місяця, тоді ви будете забезпечені безкоштовними музеями на кожен день.

Безкоштовні екскурсії Прагою

Прогулюючись Прагою, одну за одною зустрічаєш групи мультинаціональних туристів з екскурсоводами. Щоб значно зекономити, можна сміливо прибитись до якої-небудь групи туристів, головне – мати невимушений вигляд, особливо, якщо ви натрапили на російськомовного гіда. Зазвичай групи набираються з незнайомих людей, тож ніхто й не помітить, що з’явився хтось зайвий.

Екскурсія у Празі. Ні, ну правда, вас ніхто не помітить :)
Екскурсія у Празі. Ні, ну правда, вас ніхто не помітить 🙂

У Празі щоденно проводиться просто неймовірна кількість екскурсій: оглядова екскурсія по Празі, Старе місто, Празький град, магія вечірньої Праги, єврейський квартал і багато інших. Тож скоріш за все у будь-якому цікавому вам місці знайдеться екскурсія на ваш смак. Крім того, як у багатьох містах в Європі, при поселенні в хостел ви можете отримати купон на безкоштовну оглядову екскурсію або ж просто дізнатись про наявність таких.

Празькі краєвиди
Празькі краєвиди

Якщо ж ви зупиняєтесь не у готелі або хостелі та не знаєте де шукати тур, ми пропонуємо відвідати веб сайт http://extravaganzafreetour.com/free-tour/. За відгуками, це найкращі безкоштовні екскурсії містом. Екскурсійні групи збираються на Старомєстській площі (Staroměstské náměstí) об 11:00 та о 15:00. Шукати потрібно блакитну парасольку з емблемою сайту. Прогулянка триватиме аж 3 години, але якщо ви не маєте часу гуляти так довго або ж запізнюєтесь, можна приєднатись до туру посередині маршруту.

Лебідь з Влтави передає вам привіт
Лебідь з Влтави передає вам привіт

Гіди працюють по системі «free tour», що значить «за чайові». В кінці екскурсії вам буде запропоновано дати «скільки заслуговує гід» грошей. Вимагати з вас точно ніхто не буде, тож за бажанням можна не давати нічого.

***

Не вагайтеся – від подорожей потрібно брати все. Тим більш, якщо це «все» можна отримати майже безкоштовно!

1001idea.info

MIXADVERT