В мерії Кропивницького граються в “русскій мір”

Засідання робочої групи з регенерації фортеці святої Єлисавети відбудеться у міськраді Кропивницького 26 квітня.

Про це CBN повідомила начальник відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури Кропивницького Надія Лісняк.

За її словами, це засідання буде першим. Початок – о 15:00.

Нагадаємо, у Кропивницькому займуться створенням програми регенерації фортеці святої Єлисавети.

У міськвиконкомі створили робочу групу з науковців, краєзнавців, істориків, музейників, представників громадськості, яка працюватиме над програмою, що передбачає ознайомлення з першоджерелами заснування фортеці та переліком заходів, аби пізніше депутатський корпус міг прийняти рішення про створення заповідної зони на території фортеці й подальшого використання цієї унікальної пам’ятки національного значення.

Зокрема мова йде про те, як пристосувати пам’ятку до нинішніх умов використання. Наприклад, очистити один з бастіонів, можливо, бастіон Андрія Первозваного, від рослинності, провести археологічні дослідження для подальшого створення на цьому місці музею під відкритим небом.

“Хорошу справу” з пропаганди “русского міра” започатковують в Кропивницькому під час війни з російськими загарбниками на сході України. Ви можете уявити, що під час війни з німецькими фашистами десь у тилову Ташкенті відкривали пам’ятник Адольфу Гітлеру чи проводили читання “майн кампф” ? А у Кропивницькому все можливе: розбудова десятка московських(!) церков, хресні ходи(об’їзди) на честь вигаданої святої Єлизавети, акції протесту проти української назви міста та побудови українських храмів. Тепер дійшли вже черга і до відбудови російської фортеці. Цікаво, а чи покличуть на відкриття реконструйованого дива бойовиків ДНР?

На інвентаризацію об’єктів, місті де є великі негаразди з дорогами та тротуарами, на території десятиліттями захаращених земляних валів доби російського колоніального панування намагаються виділити 140 000 гривень! А ще це є прихованим маневром, щоб завадити будівництву на території фортечних валів та  колишнього розташування церкви кафедрального собору УПЦ Київського Патріархату.

А цікава думка СБУ з цього приводу?

MIXADVERT