Миротворці ООН на Донбасі: конкретики немає

Спецпредставник Держдепу щодо України вважає, що постачання зброї Україні – не контроверсійне питання. Волкер привітав звільнення лідерів кримських татар Росією. Він сподівається на прогрес у питанні Донбасу.

Курт Волкер в Україні Курт Волкер у Києві. Архівне фото

Сполучені Штати Америки “активно розглядають” можливість постачання летальної оборонної зброї Україні. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер в інтерв’ю інформагенції Reuters під час свого візиту до Києва. Інтерв’ю оприлюднене в суботу, 28 жовтня.

На думку Волкера, постачання зброї Україні не мало б бути суперечливим питанням. “Ніхто не переймається, коли хтось захищається, якщо тільки це не агресор, тож це питання не мало б бути таким контроверсійним”, – зазначив він. Як відомо, проти можливості постачання американської зброї Києву різко виступає Москва.

Миротворці ООН на Донбасі: конкретики немає

Актуальним залишається питання можливої миротворчої місії ООН у зоні конфлікту на Донбасі, зокрема, коли така місія могла б розпочати роботу і в якому вигляді, зазначив Волкер. У жовтні спецпредставник США провів переговори з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Прориву на них, за словами Волкера, досягнуто не було, але загалом перемовини були конструктивними.

DW.COM

“Ми дивимося, чи можемо сформувати якісь спільні ідеї щодо того, як миротворчі сили можуть бути корисними для розв’язання конфлікту”, – пояснив Волкер. Він додав, що миротворці на Донбасі можуть бути ефективними тільки в тому разі, якщо матимуть більше повноважень, ніж пропонує Росія.

Звільнення Умерова та Чийгоза дає надію щодо Донбасу

Спецпредставник Держдепу щодо України також схвально відгукнувся про звільнення Росією лідерів кримських татар Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза. Волкер зустрівся з обома екс-політв’язнями в Києві. Він назвав їхнє звільнення “маленьким позитивним сигналом”, який дає надію на те, що Росія зробить “деякі інші кроки” в питанні врегулювання на Донбасі.

Досі Росія підтримувала конфлікт на Донбасі, сподіваючись отримати важелі впливу на Україну, але досягла протилежного ефекту – Україна об’єдналася, стала більш націоналістичною, антиросійською та спрямованою на Захід, ніж будь-коли досі, зазначив Волкер.

Під час візиту до Києва спецпредставник Держдепартаменту США провів переговори з президентом України Петром Порошенком, головою Верховної Ради Андрієм Парубієм та з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

MIXADVERT