Як символ Києва – герб Миклашевського

НЕ ЗАБУВАЙМО СВОЇХ!

Миклашевський Михайло Андрійович (бл. 1640 – 1706). Український військовий і державний діяч кінця XVII, початку XVIII століть. Стародубський полковник (1689-1706). Соратник гетьмана Мазепи. Похований спочатку у Стародубі (Гетьманщина, зараз Брянська область), потім у церкві Св. Юрія в Києво-Видубицькому монастирі, якої він був фундатором.

Цікава історія пов’язана з гербом полковника Миклашевського. На посмертному портреті бачимо цей герб – бойовий лук і перехрещені стріли вістрями униз, на червоному тлі. Цей самий герб і над входом до трапезної Видубицького монастиря у Києві (трапезна будувалася також на гроші Миклашевського). Але з часом фарби герба на фасаді будівлі повицвітали, і були замінені на блакитні, в дусі пофарбування всього будинку. Згодом забулося взагалі, що це герб Миклашевського, і цей знак став сприйматися просто як один з символів стародавнього Києва.

Як символ Києва, герб Миклашевського у блакитному кольорі потрапив і на Лядські ворота Києва, що були відбудовані 2001 р. поруч з Майданом Незалежності. Герб з трапезної Видубицького монастиря, так само як і фігура Архангела Михаїла над Лядськими воротами повинні були символізувати старовинні традиції міста, але як твердять дослідники історії, на старовинних Лядських воротах цих символів ніколи не було. Але, хоч і таким дивовижним чином, герб Миклашевського символічно з’єднав Стародубщину, що зараз у складі Росії, з Києвом та Майданом.

Вірний зі Стародубщини

MIXADVERT

ютос