Кіссінджер розповів про три можливі варіанти розвитку подій в Україні

BERLIN, GERMANY - JANUARY 21: Former United States Secretary of State and National Security Advisor Henry Kissinger attends the ceremony for the Henry A. Kissinger Prize on January 21, 2020 in Berlin, Germany. The annual prize is awarded by the American Academy in Berlin for "outstanding service" to transatlantic relations. The 2019 edition of the award was given to German Chancellor Angela Merkel. (Photo by Adam Berry/Getty Images)

Кіссінджер розповів про три можливі варіанти розвитку подій в УкраїніГенрі Кіссінджер на церемонії вручення премії Генрі А. Кіссінджера, Берлін, Німеччина, 21 січня 2020 року. Фото: Adam Berry/Getty Images.

Є три можливі варіанти розвитку подій в Україні, всі три вони все ще певною мірою відкриті. Про це розповів ексдержсекретар США і колишній радник президента США з нацбезпеки Генрі Кіссінджер в інтерв’ю The Spectator.

За словами Кіссінджера, перший варіант — це коли Росія залишиться там, де вона є зараз. Таким чином, за словами Кіссінджера, вона завоює 20 відсотків України та більшу частину Донбасу, а також смугу землі вздовж Чорного моря.

“Якщо вона залишиться там, це буде перемога, незважаючи на всі невдачі, які вони зазнали на початку. І роль НАТО не буде такою вирішальною, як вважалося раніше”, — сказав Кіссінджер.

Другий варіант — це спроба витіснити Росію з території, яку вона захопила до початку широкомасштабного вторгнення, включно з Кримом.

“І тоді постане питання війни з самою Росією, якщо війна триватиме”, — сказав ексдержсекретар.

Третій варіант полягає у тому, що лінія зіткнення повернеться до позицій 24 лютого 2022 року.

За словами Кіссінджера, цей варіант він змалював у Давосі.

“Якщо вільні люди зможуть утримати Росію від досягнення будь-яких військових завоювань і якщо лінія бою повернеться до позиції, з якої почалася війна, тоді поточна агресія буде явно переможена. Україна буде відновлена ​​в тому вигляді, в якому була на початку війни: на лінії бою після 2014 року”, — сказав Кіссінджер в інтерв’ю.

У такому випадку Україна, за словами Кіссінджера, буде переозброєна і тісно пов’язана з НАТО, якщо не буде його частиною. Невирішені питання можуть залишитися для переговорів.

“Це буде ситуація, яка на деякий час заморожена. Але, як ми бачили під час возз’єднання Європи, протягом певного періоду часу можуть бути досягнення”, — сказав Кіссінджер.

Якщо війна закінчиться так, як він намалював у Давосі, це буде значним досягненням для союзників, сказав ексдержсекретар.

“НАТО буде посилено додаванням Фінляндії та Швеції, що створить можливість захисту країн Балтії. Україна матиме найбільші сухопутні війська в Європі, пов’язані з НАТО або членом НАТО”, — пояснив Кіссінджер.

Вперше в новітній історії Росії доведеться зіткнутися з необхідністю співіснування з Європою як єдиним цілим, а не з тим, щоб Америка була головним елементом захисту Європи своїми ядерними силами, додав він.

Що відомо

  • 23 травня під час конференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Генрі Кіссінджер заявив, що Україна має поступитися Росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні.
  • Президент Володимир Зеленський розкритикував позицію колишнього державного секретаря США, історика і фахівця із міжнародних відносин Генрі Кіссінджера за заяви, що Україна повинна поступитися Росії частиною своєї території.
  • 99-річний Генрі Кіссінджер був державним секретарем США за президентів Річарда Ніксона та Джеральда Форда. Відомий як ініціатор політики зближення Вашингтона з Китаєм у 1970-х роках, а також як автор низки праць про історію й теорію міжнародних відносин.
  • У 2014 році під час окупації Криму Росією Кіссінджер пропонував Україні відмовитися від вступу до Північноатлантичного Альянсу, інтегрувати Крим в Україну мирним шляхом, а також шукати порозуміння між РФ і Заходом.

MIXADVERT