З приводу всієї епопеї з вагнерівцями

З приводу всієї епопеї з вагнерівцями, що вже тягнеться більше року, хочу сказати як адвокат, що недавно брав участь у досудовому розслідуванні кримінального провадження щодо полковника Служби зовнішньої розвідки України.

Стосовно можливого повідомлення про операцію росіян співробітниками Офісу Президента, то тут без ретельного професійного розслідування поки-що стверджувати нічого не можна.

Навіть не виключено, що росіяни з самого початку знали про проведення цієї операції. А ось Василь Бурба за будь-яких обставин не мав права оприлюднювати відомості щодо операції перед особами, що не мають жодного стосунку до цієї операції і, тим паче, не мають допуску до державної таємниці. І навіть якщо було розпорядження Президента щодо оприлюднення таких відомостей перед керівником і челяддю ОП, Василь Бурба був зобов‘язаний попередити Президента про неправомірність таких дій і відмовитися від оприлюднення інформації.

Таким чином, за це має нести кримінальну відповідальність Василь Бурба згідно статті 328 КК України (Розголошення державної таємниці).

І то в кращому випадку! А в гіршому — за ст.111 КК України (Державна зрада), якщо інформацію про таємну операцію він оприлюднював знаючи, що в ОП працюють кроти і її отримають представники ворога. Жаль, що Генпрокурор і СБУ досі не вручили Бурбі підозри!

Іван Макар

MIXADVERT