У Кропивницькому знову вдруге запровадили графік обмеження безкоштовного проїзду для пенсіонерів

У Кропивницькому змінили графік безкоштовного проїзду для пенсіонерів

Пенсіонери безкоштовно їздитимуть у комунальних автобусах та тролейбусах Кропивницького тільки у вихідні та з 10:00 та 15:00 у будні дні. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет міської ради. Суспільне з’ясовувало, чому змінили графік безкоштовного проїзду та як до цього ставляться містяни.

У Кропивницькому пільгами на проїзд користуються 90 тисяч людей. Майже 80% з них – пенсіонери.

Пасажирів від початку карантину поменшало

Рішення про те, щоб пенсіонери їздили у комунальному транспорті у визначений час, ухвалили через збитки – сказав начальник міського управління транспорту Віктор Житник. В середньому, з його слів, з 25 пасажирів проїзд оплачують п’ять-шість: ”Комунальний транспорт вже не витримує такого навантаження. Ми абсолютно не збираємо кошти за перевезених пасажирів. Обмежень не вводили б, якби це було як раніше, до 2020 року,коли перевозили 100 і більше пасажирів за рейс”.

Графік безкоштовного проїзду

Віктор Житник сказав, що пенсіонерам за віком і вислугою гарантують безкоштовний проїзд з 10:00 до 15:00 в робочі дні, у вихідні та святкові – протягом доби: ”В інший час для цієї категорії перевезення будуть платними”.

Пільговий проїзд відшкодовують з міського бюджету

За словами начальника управління транспорту, держава не відшкодовує витрати на перевезення пенсіонерів за рахунок субвенції держбюджету, як це передбачено постановою уряду №354. Збитки комунального підприємства-перевізника “Електротранс” в першому півріччі 2021 року, сказав, становлять 29,3 мільйона гривень: ”Щоб підтримати підприємство, яке може просто зупинитися, змушені йти на такий крок. За те, щоб в бюджеті держави були закладені гроші на відшкодування пільгового проїзду, відповідає міністерство фінансів”.

Проїзд пенсіонерам щороку оплачують з міського бюджету – додав Віктор Житник: ”Компенсація за пільговий проїзд пенсіонерів цього року, за двома бюджетними програмами – в електро- і автотранспорті, становить 98 мільйонів 300 тисяч гривень”.

За словами начальника управління транспорту міськради, ухвалене рішення набуде чинності на наступний день після його публікації у газеті міської ради. Це буде субота, 2 жовтня.

Думки містян

Кропивничанка Тетяна Волошина, яка чекала на тролейбус на зупинці громадського транспорту ”Головпоштамт”, про обмеження для пільговиків дізналась від журналістів Суспільного: ”Це неповага для людей нашого віку. Ми ж все це побудували – все місто, по якому ходять. Так що, ми не люди, нам не потрібно пільг”

Пенсіонерка Галина Карпова сказала Суспільному, що отримує 2600 гривень пенсії, тому продовжує працювати: ”Для нас це сильно по кишені б’є. На роботу їздити на 9:00 треба. І як це, чекати 10:00, щоб на роботу поїхати?”

Кропивничанка Діана Фрунзе користується громадським транспортом щодня. Розповіла, що ухвалене рішення розвантажить транспорт в робочий час: ”Були такі ситуації, коли через пенсіонерів я не влазила в транспорт. Були сварки з пенсіонерами, ми запізнювались. Думаю, що таке рішення розвантажить транспорт, коли люди їдуть на роботу”.

Попереднє обмеження для пенсіонерів, яке майже рік тому було відмінене за рішенням суду було на годину коротшим – з 9:00 до 15:00. Так влада за рахунок пенсіонерів під надуманим приводом допомогає перевізникам попопвнювати бюджет підприємства. Цікава постановка питання -латати фінансові діри перевізників за рахунок пенсіонерів!

Цікавою деталлю є те, що час пільг на більшості маршрутів в основному припадає на години, коли комунальні автобуси  залишають маршрути на обідню перерву…  Тобто в цей час водії та кондуктори автобусів “обідають”, і рух поновлюється в 15:00! Крім того на транспортних засобах вивішене рішення місьвикокому з досить блюзнірськими висловами – ” для забезпечення гарантії пільг” та фраза, що безкоштовний  проїзд відбирають лише у пенсіонерів за віком та пенсіонерів, що пішли на пенсію за вислугою років. Всіх інших обмеження не стосується! Отака повага від влади до тих хто сумлінно та чесно працював “від дзвінка до дзвінка”  З вікон приватних авто членів виконкому життя сприймається по-іншому. Як не згадати приказку, що ситий голодному не товариш…

MIXADVERT

ютос