Україна: зникаючий острів свободи

Острівців свободи стає все менше. Навіть винайдені в демократичному світі території для вільного спілкування й обміну думками міняються на свою протилежність, коли туди приходять московити чи наші зелені мафіозі.

Майбутній диктатор України

Зловживання правом на демократію найнедемократичнішими узурпаторами перекочується від однієї соцмережі до іншої. Про мої забанені сторінки в фейсбук та суцільний шквал блокувань українського та опозиційного до влади контенту вже всі наслухалися. А є ще дуже погані підозри стосовно подій у Ютюбі. Ми вже чули історію, як знищили ютюб-канал одному з наших активних блогерів.

Зараз, боюся, дійшла черга до іншого. Це головний біль Зеленського – Сергій Поярков. Він розмовляє із Зе-бидлом тією мовою, яку воно розуміє. І сам Зеленський лише таку мову розумію, а тому аж біситься від люті. Подоляківські ботоферми завалюють усі мережі лавинами механічно генерованих скарг. Після однієї такої у Пояркова заблокували недавній ролик і включили так зване обмеження. Розумію, що поки блокування не було тривалим, бо вже вчора його запальні ролики відновилися. Але механізм блокування зеленими чоловічками свободи слова на ютюб починає також набирати обертів і це проблема.

Є речі, які не можна забути й лишати безкарними. Арешт бойового генерала Павловського, проти якого Слєдствєнний комітєт Московії завів три кримінальні справи, а тепер антидержавне бюро розслідувань в Україні на пряму вимогу зеленського підтримало рашистську ініціативу, це вже поза всіма межами. Хтось любить слово помста, хтось розправа, мені більше до душі розплата. Але вона не має минути цю банду колаборантів. Ні, звісно, я виключно за суд. Якщо вдасться. Але за кожен день у в’язниці наших захисників України це зелене лайно повинне сидіти рік. І я точно ніколи не підтримаю навіть найбільш українську наступну владу, якщо вона відмовиться від принципу розплати цих зелених виродків.

Зеленський в Москві, квітень 2014

На жаль, нема жодної міри покарання для того тупого бидла, яке все це санкціонує. Адже зелінські, як продюсери дешевих і тупих серіалів, дуже чутливі до настроїв глядацької аудиторії. Уже кілька разів відмічав, що особливо нагліти й бикувати вони починають відразу після публікації соціології від основних компаній.

Не після кишенькових та компліментарних (схоже, що тому ж “Рейтингу” вони й самі не вірять), а відомих та авторитетних. Коли бачать, що трошки зміцнили чи, бодай, утримали позиції, починаються арешти, хамство, антидержавні ініціативи чи соціальне знущання над громадянами. Коли трохи рейтинги сунуться донизу, притихають і навіть красти починають акуратніше. Тому кожне бидло, яке десь у опитуваннях, у соцмережах та навіть у ліжку своїй/своєму співбидляку скаже, що підтримує Зеленського, прямо й однозначно санкціонує все це свавілля й беззаконня. А кого усі ці репресії та реванш мало турбують, то нехай пам’ятають, що це “так” воно в тій самій мірі буде сприйняте, як підтримка росту тарифів і цін та замороження зарплат, пенсій і соціальних виплат. Зелені, надіюся, таки заплатять колись повну ціну. Хотілося б, щоб і закохане в них бидло сплатило так, аби й до них дійшло, за що розплата.

Пріоритети Зеленського – лише брудні й корупційні гроші та підтримка реваншу проти української армії, європейського вибору, мови, культури тощо. За мову вхопилися, як ошалілі. Адже 16 липня набуває чинності норма Закону про державну мову стосовно теле- й кіновиробництва та показу й трансляції кінопродукту.

А це для Зеленського й його найближчого оточення особистий інтерес. Зараз цей колаборант особливо активно заробляє на співвиробництві свого мильного продукту з Рашкою. А це лише офіційно мільйони. Що там губиться в подвійній транскордонній бухгалтерії, одному Путіну відомо. За що й тримає зеленого нєдоросля. Додаткове паралельне озвучення чужою й ворожою для продюсерів кварталу українською мовою – це не лише додаткові фінансові витрати (ці жлоби на подібні речі грошей віддавати не погоджуються), але й затримки синхронних із РФом запусків та інших комерційних полуничок.

Тому цього тижня зелені гопники роблять ще одну атаку на мову. Усі попередні вдавалося зупинити, але цього разу слугам прямо погрожують урізанням конвертів. Існує чітка законотворча норма, яка прямо забороняє на тій самій сесії, де закон було провалено, повторно розглядати ту саму норму законодавчого врегулювання. Але слуги Зеленського, коли йдеться про гроші для господаря, плювати на це хотіли. Як і на іншу чітку норму Закону про Регламент. Вона забороняє при підготовці до другого читання вносити правки до статей чи норм, які не ухвалювалися в першому читанні.

Зараз для атаки на мову вибрали абсолютно далекий від цієї теми нейтральний законопроєкт № 5551-2: Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини. Законопроєкт ніби й не найгірший. Ним пропонується частину коштів із Великого КРАДІВНИЦТВА подерибанити на субвенціях для реставраційних робіт на місцях.

“Якщо й так тупо розкрадуть, то хай хоч щось чуть-чуть підлатають у наших історичних руїнах”, – скажете ви.

“Та той мільярд і так із спеціального фонду, його, найімовірніше, взагалі не буде, тому нашим пам’яткам від того ні холодно, ні жарко”, – відповім я. І раптом з профільного комітету прорвалася інформація про реальний кримінал.

Раніше ж мовний закон планували вихолостити в проєктах, що хоч якось стосувалися теми й проходили через потураєвський комітет із культури та духовності. А зміни до бюджету йдуть у добре обсадженому слугами бюджетному. Але з чого паніка? Цей же закон коротенький на одне речення й простенький додаток із таблицею змін до бюджету. Там ні слова нема про мову.

Не було. Зараз, як виглядає, вже є. Я ніколи не люблю послуговуватися чутками. Тому відкрив сторінку цього законопроєкту на сайті Ради. Він там є. І має розглядатися на комітеті в середу, а в залі в четвер. Але таблиці до другого читання нема. Її й не мало б бути, бо якраз у середу комітет її щойно затвердить. А потім нардепи мали б отримати таблицю поправок за 10 днів до голосування в Раді.

Але цього не буде. Без публікації та попереднього оприлюднення таблиці з поправками закон винесуть вже наступного дня на остаточне ухвалення. Отже, через відсутність таблиці послуговуюся лише інформацією, яка вже прозвучала від представників кількох фракції, які бачили цю таблицю поправок. І там, як вони стверджують, є абсолютно незаконні правки №13 і 14, які виводять створення та показ фільмів і телепрограм з-під дії закону про українську мову; №16 прибирає необхідність держслужбовцям, які зараз обіймають посади, підтверджувати володіння українською; №17 узагалі дозволить використовувати мову корінних народів та нацменшин в освіті, а це значить – і навчання російською мовою в школах та універах, а ще прибирає штрафи за порушення мовного закону в сфері послуг.

А тепер увага: це все пропонують внести до Закону про Державний бюджет!!! Усупереч чітким нормам спеціального мовного закону!!! З найгрубішим порушенням Регламенту, бо це правки до норм, які не ухвалювалися в першому читанні, а отже заборонені при внесенні до другого!!! І це вже явний кримінал та ще й створення свавілля й законодавчого хаосу. Щоб показати це наочно, публікую тут увесь текст законодавчих змін, проголосованих у першому читанні: “1. Статтю 14 доповнити пунктом 25 такого змісту: “25) субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності (за рахунок джерел, визначених пунктом 8 статті 11 цього Закону)”.

Це все – чисто числова таблиця зміни показників бюджету І тепер скажіть мені: куди тут можна приторочити усе те з наведених правок???

Я б дуже хотів вірити, що тривога фальшива й хтось щось не те побачив. Але про це вже заявили представники різних фракцій, отже такі правки існують. Секретаріат комітету був зобов’язаний відмовитися їх реєструвати, але, вочевидь, був тиск від Разумкова та керівника бюджетного комітету слуги Ю.Арістова, тому незаконно прийняли й занесли до таблиці.

Якби в цій реваншистській зміні не був зацікавлений особисто Зеленський, ті правки, найімовірніше, провалили б ще на засіданні комітету, як цілком безглузді та тут недоречні. А далі в залі перспективи були б туманні. Але це бюджетний комітет. Там аж 34 нардепи. Більшість із них дуже люблять гроші й плювати хотіли на мову. І слуги там мають тверду більшість, а з дружнім ОПЗЖ, то й поготів. Це не комітет з культури, де навіть члени фракції слуг вирішили пропетляти й уникнути такої ганьби, а Потураєв не зумів їх ні примусити, ні залякати, ні нагнути. Тут, якщо команду не скасують, усе пройде. У залі все залежатиме від жорсткості команди з Банкової та сили спротиву.

На Банковій бикують прямо пропорційно рівню своїх рейтингів. Знаєте, кому із сусіддів та знайомих подякувати? А ще, коли будете проїжджати тим злощасним Надвірнянським округом (де, хоч і не обрали по чесному Зе-служку Вірастюка, але надали йому близько третини голосів) можете спеціально дякувати кожному третьому зустрічному. І неодмінно російською. Це вони вселили в зелену почвару впевненість, що йому й на Заході України нема чого боятися: “Бандьори ж уже нє тє…”

Мову слуги Зеленського відклали на четвер, а завтра штурмуватимуть обіг маріхуани в Україні. Я не маю остаточної позиції стосовно цього проєкту. Виключно медичне й жорстко регульоване застосування, очевидно, було б прийнятним. Але до саме цього законопроєкту вже чув серйозні застереження фахівців. А особливий потяг Зеленського до наркоти (він же навіть під місцеві вибори за грубі мільйони опитування з цим пунктом проводив), а ще кілька наркоскандалів із його слугами, викликають сумнів, чи про реальних хворих вони турбуються, чи своїх наріків у фракції та на Банковій хочуть легалізувати й вивести з-під криміналу?

Ну, як! Як можна було за це все лайно на виборах голосувати?!

Автор: Тарас Чорновіл

MIXADVERT

ютос