Microsoft заявив про атаку російських хакерів на 150 організацій в 24 країнах світу

Компанія Microsoft зафіксувала масовану хакерську атаку на урядові установи і аналітичні центри в 24 країнах

Про це повідомив віцепрезидент компанії Том Берт в своєму блозі, інформує “ДС”.

“На цьому тижні ми спостерігали кібератаки, спрямовані проти урядових установ, аналітичних центрів, консультантів і неурядових організацій. Ця хвиля атак була націлена на близько 3000 облікових записів електронної пошти в більш ніж 150 різних організаціях. У той час як організації в США піддавалися найбільшій кількості атак, вони були також направлені на цілі в як мінімум 24 країнах. принаймні чверть цільових організацій були залучені в міжнародний розвиток, гуманітарну діяльність і діяльність в області прав людини”, — розповів Берт.

За його словами, за атаками стоять хакери з російського угрупування Nobelium, які стояли за атаками на клієнтів SolarWinds у 2020 році.

“Ці атаки, по всій видимості, є продовженням численних зусиль Nobelium по атакам на урядові установи, які беруть участь у зовнішній політиці, в рамках зусиль по збору розвідданих”, — зазначив представник Microsoft.

За даними компанії, хакери отримали доступ до облікового запису Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в службі маркетингу електронної пошти Constant Contact. Справжні фішингові листи від 25 травня нібито містять нову інформацію про шахрайство на виборах 2020 року і містять посилання на шкідливе ПЗ, яке дозволяє хакерам “отримати постійний доступ до зламаних машин”.

Що займається питаннями кібербезпеки фірма Volexity, яка також фіксувала атаки, повідомила, що зловмисники “ймовірно, домоглися деякого успіху у зломі цілей”, повідомляють ЗМІ.

Як повідомляла “ДС”, протягом 2020 року російські хакери викрали тисячі електронних листів чиновників Державного департаменту США.

MIXADVERT