Забруднення Чорного моря мікропластиком сягає понад 1 млн. частинок на квадратний метр, – дослідження

Забруднення Чорного моря мікропластиком, зокрема біля берегів Туреччини, складає понад 1 млн частинок на кожен квадратний метр поверхні моря.

Такий результат отримали науковці Університету Реджепа Таїпа Ердогана, повідомляє інформаційне агентство DHA.

“Кількість мікропластику зростає з кожним днем, так само як розширюються площі, де він присутній. Риби, що харчуються планктоном часто приймають його за їжу, оскільки вони мають приблизно однаковий розмір. Мікропластик також може змішуватися з планктоном і потрапляти таким чином в організм риби”, – сказала доцент Ульген Айтан з кафедри морської біології Університету Реджепа Таїпа Ердогана, яка очолює дослідження.

Айтан вказала на те, що в ході дослідження мікропластик, розмір якого до 5 мм, було виявлено навіть в крихітних організмах зоопланктону. Причина забруднення – діяльність людини.

“Чорне море не захищене від мікропластику. Це дренажна зона не лише для шести приморських країн, але і для 22 інших. Більше пластмас потрапляє в море з кількох причин: від незаконних звалищ до неправильного поводження з відходами”, – сказала вона.

Дослідники наголошують на тому, що у світі вже не лишилося жодного моря, де не було б мікропластику, й він загрожує здоров’ю людей, оскільки зустрічається не лише у воді.

“Пластмаса є не тільки в аквакультурі. Пластмаси є у воді, яку п’ємо, у повітрі, яким дихаємо, та у всіх видах обробленої їжі”, – наголосила Айтан.

Дослідження триває. Його проводять в Чорному та Мармуровому морях. Робота науковців стосується як оцінки впливу мікропластику на морський харчовий ланцюг, так і впливу на здоров’я та життя людини, а також пошуку способів протидії негативному впливу мікропластику на довкілля.

MIXADVERT

ютос