Епідемія коронавирусу накрила Україну – до чого треба бути готовим?

Вже рідкість сім’ї в Києві, де б хтось не захворів. Як держава готова до кризи і що робити хворим?

– Коронавірус це не привід для паніки, це проблема, яку більшість з нас повинен буде вирішити, так що треба діяти, і бути готовим подбати про себе самому.

– Лікарні в Києві заповнені і лікарі радять пацієнтам самим шукати місця. Слід бути готовим, що лікуватися доведеться вдома.

– Гостра нестача лікарів, здатних дати кваліфіковані рекомендації. Треба шукати фахівців, які будуть вас консультувати в разі ускладнень.

– Дефіциту апаратів ШВЛ немає, але в лікарнях гострий дефіцит кисню, який треба подавати для забезпечення важкохворих. Втім, дефіциту кисневих концентраторів на ринку немає, їх як і раніше можна вільно купити через інтернет.

– Статистика не полная – реально захворює в рази більше число людей. Більшість тестів люди роблять собі самі – вони платні і коштують від 30 до 100 доларів в приватних лабораторіях. Масове дешеве або безкоштовне тестування відсутня. Тільки регулярне тестування може забезпечити контроль над поширенням. Раннє виявлення хворих допомагає швидкому лікуванню оточуючих.

– при своєчасному лікуванні можна обійтися препаратами з найближчої аптеки. Дефіциту антибіотиків і ліків немає, застосовувати їх треба тільки за рекомендаціями лікарів !.

– коронавірусів нерідко хворіють повторно, але другий раз перебіг хвороби більш слабке.

– ускладнення стосуються навіть здорових і молодих людей, якщо вони допускають переохолодження і не вживають заходів відразу після появи симптомів. Не треба перехажівать на ногах нездужання.

– багато випадків масових заражень цілих компаній. Друга запросили на ювілей весілля, після спільного вечора захворіли всі сорок чоловік.

– маски добре захищають – але тільки якщо їх носять всі і регулярно змінюють. У більшості країн світу суворі заходи контролю носіння масок. У Туреччині якщо поліція фіксує, що люди в машині або автобусі не носять маску або не носять нема на носі – штраф 4 тисячі гривень, якщо на наші гроші.

– ховатися від хвороби вдома – не варіант. Треба давати навантаження на легені, тому що коронавірус вражає легені. Потрібен спорт і прогулянки.

– я не прихильник зупиняти економіку, тому що на відміну від Європи наша держава бізнесу ніяк не допомагає. Але потрібні суворі заборони і штрафи на знаходження в транспорті і в громадських будівлях без маски на носі. Це працює в більшості цивілізованих країн. На відкритому свіжому повітрі, якщо поруч немає натовпу, маску носити не варто.

– якщо ви ще не захворіли, приготуйтеся, імунітет залежить в тому числі від вашого настрою і впевненості в собі.

MIXADVERT

ютос