Юрій Гаврилечко: в 2021 році українців чекають нові проблеми

Голова Комітету ВР з охорони здоров’я Михайло Радуцький заявив, що статистика захворювання на коронавірус зростає щодня, і Україна наближається до колапсу. Він запропонував ввести “карантин вихідного дня” і відправити на дистанційне навчання школи і ВНЗ.

Нардеп Радуцький анонсував на 10 жовтня нараду в Офісі президента Зеленського щодо переходу на сучасне карантинне зонування: “Ми не можемо повернути жорсткий карантин, але в наших силах ввести “карантин вихідного дня“. У суботу та неділю сім’ї залишатимуться вдома. Не можна буде відвідувати громадські місця, ресторани, кафе, кіно, їздити в інше місто на концерт і щось подібне. Таке рішення може витримати наша економіка, це не зупинка, підприємства продовжать працювати. Друга моя пропозиція – відправити школярів і студентів на дистанційку. Таке рішення підтримали в РНБО і, я сподіваюся, підтримає президент”.

Андрій Рева, ексміністр соцполітики, поділився своїми думками з кореспондентом ASPI news з приводу того, як таке рішення може вплинути на економіку країни, якщо його втілять: “Зелена влада” продовжує фантазувати, і ця ідея – одна з таких фантазій. Було 6 місяців на підготовку України до збільшення числа заражених. Для цього навіть створили фонд з 66-ма мільярдами гривень і, з якоїсь дивної причини, 35 з них направили на будівництво доріг. Мабуть, з новими дорогами ми забудемо про пандемію і почнемо подорожувати. До сих пір не підготували жодної додаткової лікарні, не закупили жодного спеціалізованого медичного обладнання, всі апарати ШВЛ куплені не за гроші держбюджету, не проведені тендери на закупівлю медичних захисних засобів, ліків. У результаті піврічної бездіяльності з’явилася загроза, що наша медицина не впорається з прогнозованою хвилею хворих на COVID-19. Це непрофесіоналізм і безвідповідальність. Ідеї, якими фантазує Радуцький, ситуацію не виправлять”.

Юрій Гаврилечко, експерт “Української фабрики думки”, додав, що в 2021 році українців чекають нові проблеми: “Це все добре нагадує рекламу моєї юності, коли протягом дня вас захищає зубна паста Colgate, а вночі нападе карієс. Так ось, вірусу все одно, ніч на дворі, день чи вихідний. А тому, подібні заходи ні до чого, окрім колапсу економіки, не призведуть. Карантин, нагадаю, це ізоляція хворих від здорових. Так ось, в Україні карантину ніколи не було. Тотальна обсервація не має ніякого сенсу в подальшому. Восени хворих на ГРВІ більше, ніж влітку. Чому це так дивує наших народних депутатів, я не знаю. Однак чомусь усі мовчать про проблему, яка точно нас очікує, починаючи з 2021 року. Уже який опалювальний сезон ми стикаємося з тим, що публічні будівлі дуже погано опалюються, зокрема, школи, університети та інші наукові корпуси. Якщо після так званої “дистанційної освіти” опалювальний сезон у цих установах так і не почнеться або буде обмежений – ми отримаємо зростання всіляких легеневих захворювань, пов’язаних з грибком. Відповідно, у 2021 році ми зіткнемося не тільки зі звичайною застудою, коронавірусом, а й з грибками”.

 

MIXADVERT

ютос