МЗС Литви: російська військова «допомога» Білорусі означатиме вторгнення

Міністерство закордонних справ Литви заявляє, що так звана російська військова “допомога” Білорусі означатиме вторгнення в країну.

 

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у Вільнюсі в понеділок.

 

“Жодних причин для військової підтримки з боку Росії немає, і немає законних чи інших підстав для цього. Це означало б вторгнення в країну і знищило б останні сліди її незалежності”, – заявив литовський міністр журналістам.

 

І додав: “Росія сильно ризикує, якщо це зробить, перед обличчям того, що відбувається в Білорусі, на тлі підтримки населення. Слід визначити, що вторгнення не буде виправданим ні юридично, ні морально, ні політично”.

 

Нагадаємо, у неділю, 15 серпня, Олександр Лукашенко заявив, що НАТО нарощує військову потужність і “брязкає гусеницями” біля кордону з Білоруссю.

 

За його словами, він отримав від президента Росії Путіна обіцянку про всебічну допомогу у разі такого запиту від Білорусі.

У Білорусі після виборів президента 9 серпня вже дев’яту добу тривають масові акції протесту проти фальсифікації результатів голосування. Силовики жорстко розганяли протестувальників, застосовуючи гумові кулі, світлошумові гранати і водомети. Від початку протестів було затримано понад 6 тисяч осіб, є загиблі.

 

Оточення Лукашенка вже розглядало варіант втечі до Росії. Підписанти закликають владу Білорусі негайно звільнити всіх незаконно затриманих учасників мирних зібрань та наполягають на якнайшвидшому початку мирного діалогу між сторонами виборчого процесу.

«Аргумент»

MIXADVERT