Ціни в Україні та країнах Європи

Експерти зафіксували зростання економічної прірви між багатими і бідними українцями. Щорічний аналіз показав, що останнім часом це було дуже яскраво виражено. Уже влітку в Україні почалося стрімке зростання зарплат – про це говорять останні дані Держслужби статистики. І в липні середньостатистичний працівник став багатшим більш ніж на 1000 гривень, але далеко не всі так розбагатіли.

Про це йдеться в матеріалі видання “Сьогодні”.

А недавно Євростат опублікував опублікував дослідження про рівень життя в країнах ЄС, порівнявши ціни на продукти, алкоголь, розваги, одяг і комуналку. України в цьому списку не було, але ми вирішили подивитися, як відрізняються ціни в Україні та в Європі. Сайт “Сьогодні” порівняв вартість базових послуг і речей в нашій країні і в ЄС.

Як живуть європейські країни

Так, станом на 2019 рік найдорожчою країною Європейського Союзу для життя виявилася Данія. Там люди витрачають на 41% більше, ніж в середньому жителі Євросоюзу. Якщо ж розглядати не тільки ті країни, які входять в ЄС, то в такому разі найдорожчою для життя виявиться Швейцарія, де витрачають на 62% більше, Ісландія (на 54% більше) і Норвегія (на 49% більше).

Найдешевшою з країн ЄС виявилася Болгарія, жителі якої витрачають в середньому на 47% менше грошей, ніж жителі інших країн.

Продукти харчування також виявилися найдорожчими в Швейцарії – на 63% дорожчі за середній показник по країнах ЄС. У Норвегії їжа дорожча на 57%, в Данії усього на 29%, в Італії на 9%. А ось в тій же Польщі, продукти коштують на 30% дешевше, ніж в середньому в інших країнах, а найдешевше їжа обійдеться в Північній Македонії, де вона коштує менше на 40%.

Цікаво, що найдорожчий алкоголь в Європі виявився в Норвегії, де його вартість на 136% перевищує середній показник по ЄС. До прикладу,и в Данії він всього на 18% вищий. Найдешевше алкоголь обійдеться все в тій же Північній Македонії – ціни там на 60% нижчі, ніж в середньому по Європі.

Ціни в Україні та країнах Європи

Журналісти вирішили порівняти, які ж ціни на базовий набір продуктів харчування, комуналку, проїзд в транспорті і винаймання квартири в Україні і в європейських країнах. Цілком очікувано виявилося, що ціни у нас одні з найнижчих, але не варто забувати, що й зарплати теж.

На сайті Numbeo постійно оновлюють індекс вартості життя в різних країнах. Станом на літо 2020 року Україна замикала цю таблицю і розташувалася на 121-му місці з 135. Нижче нас за вартістю життя виявилися Єгипет, Сирія, Грузія, Узбекистан, Індія, Пакистан та інші. Виявилося, що майже у всіх європейських країнах вартість життя на 150% більше, ніж в нашій країні.

В Україні середня зарплата становить всього 346 дол. (9571 грн), в той час як оренда житла у великих містах сягає 307 доларів, а за комуналку потрібно заплатити 94 дол. Зате в транспорті у нас можна проїхатися за 0,25 дол., а абонемент у фітнес-зал на місяць купити всього за 17,25 дол. Разовий похід в кіно обійдеться українцям в 3,6 дол., а чашка капучіно 1,04.

Водночас, наприклад, у Польщі оренда однокімнатної квартири недалеко від центру міста коштуватиме 566 доларів, комунальні послуги – 183 долари, разовий проїзд в транспорті – 0,91 дол., страва в ресторані близько 6,6 дол., а чашка капучіно – 2,35 дол. Тоді як середня зарплата там досягає 851 долара.

У Німеччині ціни вже набагато вищі, але й середня зарплата там становить 2757 доларів. Оренда квартири обійдеться в 877 дол., а за комуналку потрібно заплатити близько 257 дол. Абонемент в спортзал на місяць там коштує 35 доларів, а за чашку капучіно потрібно віддати 3,25 дол.

Угорщина за цінами схожа з Польщею. Так, середня зарплата тут близько 785 дол., оренда житла 426 дол., а комуналка 170 доларів. Водночас, абонемент в спортзал там коштує 37,8 дол., а похід у кіно обійдеться в 6 доларів.

Вищі ціни в Італії, де середня зарплата становить 1694 доларів, оренда житла – 727 дол., комуналка 185 доларів, а разовий проїзд в транспорті 1,7 дол. За страву в ресторані середньої цінової категорії там доведеться віддати 17, 66 дол., а за абонемент в зал аж 57 доларів.

Але безперечним лідером за цінами, звичайно ж, залишається Швейцарія. Середні зарплати тут досягають 6109 доларів, винаймання однокімнатної квартири буде коштувати близько 1658 дол., комунальні послуги 218 дол. За поїздку в громадському транспорті тут потрібно віддати майже 4 долари, а за одну страву в ресторані – 27 доларів, капучіно ж обійдеться в 5 дол. А ось абонемент в спортзал на місяць за мірками України вартує космічних грошей – 93,6 долара, тоді як похід в кіно – 20 доларів.

Що стосується цін на продукти, то в Україні вартість їжі найнижча. Особливо дешево порівняно з європейськими країнами у нас коштує м’ясо, алкоголь і сигарети.

 

MIXADVERT