Олег Березюк про «Люблінський трикутник»

Нещодавно в Любліні міністри закордонних справ України ,Польщі і Литви домовились про новий тристоронній формат співробітництва,який уже встигли назвати «Люблінський трикутник».
В недалекому майбутньому слід очікувати більш тісної кооперації цих трьох країн, і в першу черга у сфері зовнішньоі політики та міжнародної безпеки.

Варто звернути увагу на те,що напередодні цієї події відбулась домовленість між Польщею і США про розміщення на території Польщі угрупування американських збройних сил на постійній основі.
Останнім часом поляки хочуть відігравати більш значну роль у сфері міжнародної політики і намагаються посилити свій політичний , військовий та економічний вплив у регіоні.
Президент Польщі Анжей Дуда ще після обрання на перший термін намагався підняти статус своєї країни і взяти участь у врегулюванні українсько-російського збройного конфлікту,але тоді у нього виникли певні труднощі.

Олег Березюк про «Люблінський трикутник»

Варто очікувати,що після переобрання на другий президентський термін Анджей Дуда буде намагатись реалізувати свої амбіційні плани і враховуючи його досить тісні стосунки з нинішнім Президентом США Дональдом Трампом ,варто очікувати,що його ініціативи можуть мати значний успіх.
Як будуть розвиватись події надалі у значній мірі буде залежати від результатів виборів в США .
Перемога Дональда Трампа буде сприяти реалізаціі планів Президента Польщі Анжея Дуди ,а тому в Європі може з’явитись нове геостратегічне утворення за участю Польщі ,Литви і України.
Взяти участь у формуванні такого союзу може ще і Білорусь.
Враховуючи серйозне ускладнення російсько-білоруських відносин,такий варіант розвитку подій сьогодні є цілком реальним.
Мабуть далеко не усім сподобається створення такого союзу і протидія цьому процесові буде йти,і у першу чергу з боку Росії.
Росіяни усіма силами будуть намагатись утримати Білорусь у сфері свого впливу .
В хід підуть будь-які інструменти і засоби.
Загальновідомим є те,що декілька днів тому білоруські спецслужби затримали більше 30 бійців російськоі приватної військової компанії «Вагнера».
Зовсім не викликає подиву те,що вони з’явились в Білорусії саме напередодні президентських виборів.
ПВК «Вагнера» лише умовно можна назвати приватною військовою кампанією.
Зрозуміло,що без прикриття з боку російських спецслужб у неї немає жодних шансів на існування, а звідси очевидним є і те ,що ця компанія в повній мірі використовується російськими спецслужбами для виконання «делікатних» завдань,які не може дозволити собі РФ на офіційному рівні.
В першу чергу мова тут іде про використання так званих приватних військових компаній для дистабілізаціі політичної ситуації в іноземній країні і організації диверсій або терористичних актів з метою здійснення політичного тиску на вищих посадових осіб тієі чи іншої країни.
Росіяни не очікували затримання «вагнерівців» білоруськими спецслужбами і тому реакція Росії на цю подію була сумбурною і не зовсім адекватною,а версія про те,що російські найманці їхали через Білорусь у якусь третю країну звучить зовсім непереконливо.
В цей час події навколо «Люблінського трикутника» розвиваються досить динамічно.

Міністр закордонни справ України Дмитро Кулеба уже запросив свого білоруського колегу Володимира Макея взяти участь у робочій нараді міністрів закордонних справ України ,Польщі і Литви.
Слід очікувати,що після президентських виборів у Білорусії ,події навколо питання більш тісного регіонального співробітництва Білорусі, України,Польщі і Литви почнуть розвиватись більш динамічно і цілком реальним є те,що найближчим часом ми станемо свідками створення у Східній Європі нового геостратегічного міждержавного об’єднання,що неодмінно призведе до зменшення політичної ролі Росії на міжнародній арені,стабілізації суспільно- політичних процесів та підвищення рівня міжнародної безпеки в регіоні.
Олег Березюк, директор Інституту глобальної політики і права

MIXADVERT

ютос