Данія дозволила добудувати “Північний потік-2”

Країна дала дозвіл використовувати при будівництві газопроводу судна з якірним позиціонуванням.

Данське енергетичне агентство 6 липня дозволило використовувати при будівництві  газопроводу “Північний потік-2” у виключній економічній зоні країни трубоукладальні судна з якірним позиціонуванням. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті агентства, передає DW.

У своєму повідомленні агентство підкреслило, що продовження робіт із використанням суден з якірним позиціонуванням дозволено, оскільки решта трубопроводу, яку мають побудувати в Данії, лежить за межами району захоронення хімічної зброї, де не рекомендовано використання якорів і тралення дна.

У компанії Nord Stream 2 AG своєю чергою зазначили: “Компанія Nord Stream 2 AG подала запит на внесення поправки до отриманого дозволу на будівництво відповідно до рекомендацій данського енергетичного агентства (ДЕА). Як ми і очікували, ДЕА задовольнило наш запит”.

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи “Північний потік-2” та “Турецький потік”. Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають “Північний потік-2” як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу. “Північний потік-2” будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

29 липня 2019 року джерела Financial Times повідомляли, що відсутність дозволу Данії на прокладення у її територіальних водах газопроводу “Північний потік-2” ставить під загрозу вчасний запуск проекту. Мовляв, данська компанія, яка має узгодити маршрут прокладання газопроводу, затягує ухвалення рішення та не схвалює запропоновані проекти.

На початку вересня корабель Solitaire, що будує газопровід “Північний потік-2”, наблизився до морського кордону з Данією. Будівництво могло на цьому етапі зупинитися, оскільки на той момент Данія не дала дозволу на будівництво у своїй економічній зоні.

https://tyzhden.ua

MIXADVERT