Куди йдемо? Процес глобалізації зупинено і почнеться дезінтеграція,чи можливо навпаки?

Політика це професія, яка відносяться до сфери міжнародних відносин, державного і муніципального управління.
Як і будь-яка професійна діяльність вона вимагає до себе серйозного ставлення і повної віддачі сил.
В силу цілого ряду причин сучасна політика втратила свою справжню суть і почала зводитись лише до демагогії і популізму.

Сьогодні дуже часто буває так, що реальною політикою займаються люди, які залишаються в тіні, а на вищих посадах в органах державної влади і місцевого самоврядування ми бачимо лише їх маріонеток.
В результаті і на глобальному , і на національному , і на муніципальному рівні процвітає корупція,що веде до незаконного і непомірного збагачення одних за рахунок інших.
Звідси постійні політичні скандали , які часто закінчуються зміною політичних декорацій і урядів, але ніяк не зачіпають тих людей,які насправді визначає сучасну політику.
Ми живемо в епоху постійної суспільно-політичної нестабільності.
В історіі з коронавірусом досить яскраво проявились всі недоліки сучасної системи політичних відносин.
Людство опинилось на роздоріжжі.
Куди йдемо? Процес глобалізації зупинено і почнеться дезінтеграція ,чи можливо навпаки , відбудеться утворення нових стратегічних союзів народів і націй , що призведе до більш тісного їх співробітництва і ще більшої централізації в управлінні політичними процесами на міжнародному рівні.
В будь-якому випадку ми маємо адекватно реагувати на все, що відбувається у світовій політиці і мати власну програму дій для забезпечення захисту і стабільного розвитку української нації.
І тут варто більш уважно придивитись до ідеології націоналізму.
Відразу хочу відмежувати цю ідеологію від ідеології шовінізму .

Для визначення поняття націоналізму пропоную звернутись до Британської енциклопедії, яка трактує націоналізм як почуття «лояльності і відданості своїй нації і своїй країні,що віддає перевагу інтересам нації і держави перед особистими і корпоративними інтересами».
Якщо взяти цю ідеологію за основу, то нам потрібно ще багато чого зробити для формування , консолідації і виховання української нації, але така ідеологія може стати основою для виживання і розвитку України в умовах сучасного мінливого і висококонкурентного світу.

Oleg Bereziuk

MIXADVERT