“Пацієнти спочатку платять податки, а потім мусять платити ще й зі своєї кишені в лікарнях”

Президент Володимир Зеленський заявив, що медична реформа потребує корективів. Як вирішити проблеми, що виникли під час запровадження її другого етапу, мають запропонувати міністр охорони здоров’я, голова профільного комітету Верховної Ради та головний санітарний лікар. До 1 червня МОЗ змінить принципи фінансування лікарень. “Ми не збираємося згортати реформу, – каже керівник міністерства 44-річний Максим Степанов. – Її треба реалізувати. Але суттєво змінити, враховуючи українські реалії”

Ольга СТЕФАНИШИНА, 36 років, колишня заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції, народна депутатка
Ольга СТЕФАНИШИНА, 36 років, колишня заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції, народна депутатка

Міністерство охорони здоров’я називає це покращенням медичної реформи, але насправді це ЗГОРТАННЯ. Наслідки можуть бути катастрофічні. Зміни до контрактів із медзакладами загальмують процес, заблокують фінансування лікарень щонайменше на кілька місяців.

Для пацієнтів повернення до так званого історичного бюджету, якого хоче МОЗ, – це повернення до того, що було майже 30 років. Пацієнти спочатку платять податки, а потім МУСЯТЬ ПЛАТИТИ ще й зі своєї кишені в лікарнях.

Не можна за місяць після початку реформи казати: “Ні, повертаємо все, як було”. Медзаклади готувалися до цих змін майже три роки. Отримали значно більше фінансування, ніж торік. ДЕРЖАВА ХОЧЕ ЗАБРАТИ ці гроші в чесних і успішних лікарів. Збирається скасувати безоплатні пологи, відібрати фінансування в онкохворих. А разом із грошима зникне надія на зміни в медицині.

70 відсотків тих, хто підписали декларацію з сімейними лікарями, заявили, що задоволені якістю послуг. Незадоволені там, де реформа не почалася.

Усі міфи про звільнення тисяч медиків і закриття сотень лікарень вигідні тим, хто десятиліттями розкрадав медицину і хоче продовжувати. Ці люди противляться реформі, тому що розподіл коштів стає прозорим і ефективним. І КРАСТИ вони вже НЕ ЗМОЖУТЬ

MIXADVERT