Росія намагається дестабілізувати Україну

Росія “вбила” всі регіональні поставки, залякавши перевізників в Азовському морі. Про це твітує американський аналітик Андерс Аслунд.

“Тихо, через масштабні залякування, які все погіршуються, Росія зробила поставки до Азовського моря та його двох великих портів Маріуполя та Бердянська неприйятно складними і витратними, вбивши всі морські поставки в регіоні, а світ практично мовчить”, – пише аналітик.

У США наголошують, що дії Росії в Азовському морі мають не меті дестабілізувати Україну.

“Обмеження проходження торговельних кораблів через Керченську протоку є ще одним способом, яким Росія намагається дестабілізувати Україну”, – йдеться в заяві в.о. заступника голови місії США при ОБСЄ Грегорі Маркіса від 20 грудня.

Дані спостережної місії ОБСЄ показали, що обсяги вантажообігу в порту Маріуполя зменшились з 700 000 до 450 000 тон з того часу, як Росія почала обмежувати доступ до Азовського моря в квітні.

“Порт Маріуполя спорожнів”, – твітує посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф, посилаючись на статтю ВВС про ситуацію в Маріуполі.

 

Росія без попереджень затримує кораблі-перевізники в Азовському морі на невизначений час. Кожен день затримки корабля коштує компаніям-перевізникам від 15 000 до 20 000 доларів США, йдеться в статті ВВС.

“Після таких великих втрат, компанії більше не хочуть прибувати сюди. Ця невизначеність для нас особливо складна”, – цитує директора порту Олександра Олійника ВВС.

MIXADVERT

ютос