Контантинопольські стенограми: Варфоломій майже прокляв Іларіона і звинуватив Кіріла в хулі

В мережу грецькими ортодоксами викладено дещо зі стенограм спілкування Варфоломея з Кірілом і Іларіоном (Волоколамським, він же – спікер РПЦ, котрий вже встиг звинуватити Варфоломія в папістській єресі і в хабарах від Порошенка). Почитайте – це дійсно цікаво.

Після такого захмарного хамства Кіріла не дивно, що його пхнули в москвинські болота аж загуло. І є дуже висока ймовірність, що РПЦ сама викопала собі ров, котрим відділилась від світового православ’я. Я би казав, що це вже практично офіційний статус вигнанця і розкольника. А Вселенська Церква прокляне не тільки Іларіона, але й Кіріла і весь той московський набрід оптом. Бо вже давно є за що.

Кіріл:
Якби не було Унії, росіяни не змогли б висвятити єпископа Іова без згоди Константинополя, не змогли б самопроголосити автономію і ніхто не може сказати, доки тривала би юрисдикція Константинополя в цих землях.
(…) Ідея окремої української нації була розроблена в кінці 19-го століття прихильниками Унії з метою розширення їх впливу в країні і відділення її від влади царя.

Варфоломій:
Українці не відчувають себе комфортно під владою Росії і бажають бути абсолютно вільними на релігійному і політичному рівні – і тому попросили Церкву-Матір допомогти їм. Церква-Матір вважає їх запит законним і буде дотримуватись тієї політики, котра була визначена останньою сесією Священного Синоду.

(…) Крім колишнього президента Януковича, якого я зустрів 10 років тому, всі інші приїжджали просити і молити Вселенський Патріархат про надання автокефалії. В останні роки не тільки президент Порошенко, але і парламент країни прийняли відповідні рішення…

Кіріл:
Святіший, всі згадані є однією і тією ж політичною силою.

Варфоломій:
Але вони ж є представниками українського народу.

Кіріл:
Вони не є представниками народу. Захопили владу в результаті державного перевороту під час повстання “Майдан”. Вони хочуть автокефалії з метою зміцнення своєї влади, яку захопили незаконно. Народ їх скидатиме й виганятиме з влади, тому вони й хочуть автокефалію – для того, щоб триматися при владі з підтримкою авторитету Вселенського Патріархату.

Варфоломій:
Надання Томосу про Автокефалію Українській православній церкві – це право Матері-Церкви.

Кіріл:
Надання Автокефалії Українській Церкві – це питання не тільки Константинопольської Церкви, але і всіх православних і, отже, і нашої православної церкви.

Варфоломій:
Але ви сам, а також митрополит Іларіон не можете відвідати Україну. Священнослужителі не згадують вас під час святого богослужіння. Хіба ви вважаєте, що це не є проблемою? Чи не це переконливий доказ того, що вас не зустрічають доброзичливо?

Кіріл:
Ви пов’язуєте ці питання, Святіший, зі ставленням українського народу до мене або з відношенням до нинішньої політичної влади? Думаю, що це дві різні речі. Сьогодні політична сила, яка представляє лише 8% населення, проти мене, але народ України своїми молитвами мене підтримує. О, ось вони, а не політики – це церква.

(…)Необхідна організація наукової конференції, яка буде займатися питаннями аналізу історичних подій і їх інтерпретації.

Варфоломій:
Такий підхід відтермінує справу до грецьких календ.

Кіріл:
Вважаю, що діалог є більш корисним, ніж помилки, які порушуватимуть єдність православ’я.

Варфоломій:
Аж ніяк не Вселенський Патріархат порушив єдність і згоду. Ті, хто хочуть підірвати авторитет Константинопольської Матері-Церкви, це роблять, ті, хто намагаються принизити її.

Кіріл:
Ви маєте на увазі нас, Святіший?

Варфоломій:
Складно визначити.

Кіріл:
Тому і ми приїхали, Святіший, щоб роз’яснити це питання.

Варфоломій:
Ви, Святіший, говорите про те, що у вас є мільйони вірян і що ви володієте через це політичною силою. Але скільки з цих мільйонів були хрещені? Скільки з них ходять до церкви на богослужіння? Для Православ’я колись число вірян не було критерієм. Навпаки, завжди критеріями були святі правила, традиція і канонічний порядок.

Кіріл:
(…) Ми підходимо до цієї практики [питання автокефалії] інакше. Привілей Вселенського Патріархату видавати Томоси для установлення Автокефальних церков практикується не тому, що він має на це владу, а тому, що місцеві православні церкви були створені в межах країн його звичайної юрисдикції. Україна є частиною російських земель Російської Церкви.

Варфоломій:
(До Іларіона) Ви ведете дуже ворожу політику проти Константинопольського Патріархату і систематично брешете мені.
…Ви заявили, що президент Порошенко підкупив Вселенський Патріархат. Я вас питаю прямо: чи можете ви довести це? Якщо ви не можете, Ви хулите проти Материнської Церкви і вона накладе на вас прокляття. Непростимо, коли ви свідомо брешете.

Іларіон:
Я сказав, що розкольники, які приїжджають до Вселенського Патріархату, нам відомі в Росії, і що вони не приходять з порожніми руками.

Варфоломій:
Все з вами зрозуміло.

Кіріл:
Я прошу вас оточити Митрополита Іларіона своєю любов’ю.

Варфоломій:
Святий Брат, він це робив багато разів, він постійно агресивний і ворожий до Материнської церкви Константинополя. Прошу вас покарати його, щоб він поводився так, як належить його сану, бо поводиться на шкоду вам.

(Переклад – Гугл плюс моє редагування)

топ-автор

MIXADVERT