Після нападу наїзд

Новий різновид декомунізації в Кропивницькому.Мешканців вулиці Тютюшкіна  почали штрафувати за допотопні “совдепівські” люки. Раніше мабуть цього зробити було ніколи, і тому взялися за цю справу через 27 років після розпаду СРСР.
Міська спеціалізована інспекція з благоустрою, якою керує Андрій Максюта, ініціювала перевірку дотримання необхідних норм розміщення каналізаційних люків на вул. Тютюшкіна. Під черговий “удар долі” знову  потрапила місцева активістка Ольга Пацюкевич. Співпадінь не буває, і це не  проста перевірка, а прямий нахабний тиск на незгодних з діями міської влади.

Не встигла мешканка вулиці Тютюшкіна пані Ольга Пацюкевич прийти до тями після суботнього нападу, погроз та тілесних ушкоджень, отриманих від невідомого молодика, що увірвався до її будинку, як завітали люди пана Максюти, та ще й охороною. Мабуть страшнувато чинити беззаконня без охорони?

Наїзд відбувся в понеділок, 23 липня, близько 14:00 до її будинку прибув екіпаж сріблястого «Daewoo Lanos», пасажирами якого були співробітники спецінспекції  та  охоронецьз міської ради. Чоловіки заявили, що мають претензії стосовно розміщення каналізаційного люку біля будинку активістки. На їх думку він нібито встановлений незаконно. Зазначили, що місце розташування люку суперечить “діючому законодавству”.  Ними  на родину Пацюкевичів був складений адмінпротокол, за яким мешканці будинку зобов’язані сплатити адміністративний штраф. Їх зовсім не турбував той факт, що даний каналізаційний люк встановлювався ще за часів Радянського Союзу.  Це означало, що ще до створення спецінспекції міста та задовго до того, як родина Пацюкевичів  оселилася в цьому будинку.

За дивною логікою робітників спецінспекції, число правопорушників на вулиці Тютюшкіна може сягнути щонайменше половини її мешканців.  Але протокол був складений лише на одну  родину Ольги Пацюкевич.  “Відпрацювавши на замовленні” спецінспектор  з охороною залишили мікрорайон.

. Виникає небезпідставна  підозра, що таким чином банально здійснюється тиск на активістку та її родину, через  чітку й безкомпромісну громадянську позицію щодо розпочатого капітального ремонту проїжджої частини вулиці, що веде до всім відомого ковбасного виробництва.

Початок історія мала майже два тижні тому. Тоді мешканці вулиці та активістка, від їх  імені  неодноразово зверталася до міських чиновників із проханням звузити запланову 7- миметрову ширини дороги до 6-ти у зв’язку з ризиком руйнування старих глинобитних будівель. Мешканці вулиці запідозрили, що ремонт розпочато для того, щоб прокладеним шляхом їздили фури до прилеглого м’ясокомбінату «Ятрань».  Його   власником є діючий міський голова  Андрій Райкович. Чи не цим можна пояснити прояви пильної уваги до  персони персони працівників спецінспекції з благоустрою.  На цьому прикладі перконуємося, що міська влада для досягнення своїх цілей не гребує нічим. За  словами спецінспекторів, вони отримали пряму  вказівку свого шефа Андрія Максюти  перевірити стан каналізаційного люка за адресою сім’ї Пацюкевич на відповідність встановленим сучасним нормам. Чиї вказівки виконує, як “хлопчик на побігеньках” пан Максюта всім відомо.


Пані Ольга вважає ситуацію,  яка виникла, дикою і абсурдною. Це не що інше, як помста “кота Леопольда” перукарці, яка наважилася розповідати про будівельні норми, демократичні процедури і таке інше “високим чинам” у міській владі.  Вона розцінює дії працівників спецінспекції, як прямий і неприхований тиск з боку лобістів ковбасного гіганта “Ятрань” та місцевої влади в цілому.  За підсумками “перевірки” активістка не підписала жодних документів. Протокол буде переданий на розгляд адміністративної  комісії міської ради.


Отака буденна робота працівників спецінспекції “на замовлення” від своїх, щоб “чужих” полякати і придушити. А ще  це нахабна спроба “вказати на місце” незручним для влади активістам.  Здається це не останній козир з рукава влади для цієї вулиці на околиці Кропивницького.

MIXADVERT

ютос