Соколівське: земля в самозахваті

 

 

Чергова сесія Соколівської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ), що проходила 06.07.2018, прикувала  до себе не абияку увагу.  Причиною такого пожвавленого інтересу стало земельне питання. Керівництво ОТГ не вперше робить спробу виділити землю нібито дванадцяти АТОвцям.

Звичайна річ давати землю своїм героям-захисникам, що є мешканцями того чи іншого села громади. Але тут, як повідомили в обласній Організації Спілки офіцерів України (далі – СОУ), все по-іншому. Деякі з претендентів за місцем реєстрації є взагалі не мешканцями громади, обласного центру чи навіть області. За спинами реальних героїв стоїть одна напівкримінальна фігура депутата райради Вячеслава Цатуряна. Схема, яку він вже не раз використовував, полягає у корупційному «сприянні» процесу виділення землі на осіб, що за законом мають на це зараз переважне право, з подальшим викупом у них за безцінь цієї землі. Багато АТОвців не зовсім розуміють, що їм робити з цим переважним правом, тому, за підказкою таких ось цатурянів, конвертують його у готівкові кошти. Тим більш, що, якщо намагатися отримати землю самостійно і за правилами – це шлях крізь терни. А тут спритний дядечко все сам зробить, треба лише у потрібному місці підпис поставити і отримати копійчину.

Ось таким чином і «поєдналися землею» дванадцять мабуть навіть і не знайомих між собою АТОвців з різних регіонів України в той час коли мешканці ОТГ, що планують самостійно обробляти ділянки, все ще очікують їх виділення.

Прихопивши у такий спосіб шмат землі, на ній можна нажитися, а ще під маркою АТОвців не сплачувати вагому частину податків. Тим більш, що за роки свого районного депутатства наш «гість з Кавказу» створив собі чималий земельний банк. Про його корупційні зв’язки вже і писали, і «кіно знімали» для телебачення. Але це все не зупиняє цього антигероя-латифундиста з депутатським мандатом.

До завершення чергового поповнення власного банку земелі Цатуряну залишався один маленький крок – отримати потрібне «кишенькове» рішення сесії ОТГ. І він до цього підготувався. Розгляд земельного питання був відсутнім в оприлюдненому порядоку денному сесії. Його обговорення, за задумкою Цатуряна, повинні були здійснити, так би мовити, «з голосу».

Але, цього разу схема у «чистому вигляді» не пройшла. Клапоть землі, на який націлився депутат Цатурян,  вже кілька років тому рішенням районної ради була виділена під гірничий відвід для видобутку корисних копалин Кіровоградському кар’єру. Вирішення цього спірного питання перейшло в судову площину, про що представники підприємства і прийшли повідомити депутатський корпус ОТГ і застерігти від прийняття не виважених рішень. Саме їх поява, як носіїв небажаної інформації, і змусила занервувати впевненого в абсолютній перемозі свого задуму депутата райради.

З усього було видно, що пан Цатурян (а вів він себе саме як ПАН) відчуває себе диригентом цього дійства. Тому і прибув цей пройдисвіт на сесію, не сам, а прихопивши з собою «невеличке приватне  військо»  в чоловік сорок молодиків. В народі їх давно вже обізвали «тітушками». Вони і почали під керівництвом Цатуряна регулювати події навколо приміщення, де було заплановано  проводити сесію ОТГ. Від всієї цієї бригади швидкого реагування віяло погрозами та силою. Це угрупування взяло на себе  місію вирішувати хто свій, а хто чужий. Була запроваджена фільтрація допуску у сесійну залу. Цатурян особисто завів до зали адвоката, який одноосібно представляв інтереси усіх 12-ти претендентів на земельні участки.

Напруга навколо сесії зросла навіть до виклику та втручання поліції. А поліція, на диво стримано повелася по відношенню до тітушок, і  мало не під козирьок вітала пана Цатуряна.

Cлід зазначити, що поява на сесії депутата райради Цатуряна з метою тиску на депутатів на цей раз була невдалою. Його груба поведінка та образи в адресу депутатського корпусу спрацювали проти нього самого. Йому довелось відповідати на досить незручні запитання депутатів щодо стану земельних ділянок на теперішній час. Таким чином з’ясувалось, що, маючі впевненість у позитивному вирішенні сесією питання на користь підставлених осіб (читай «на свою користь») Цатурян всі ці ділянки вже засіяв і очікує зібрати урожай. Коли йому прямо зазначили, що на даний час це – самозахват він швидко перевів стрілки на  міфічних АТОвців, мовляв дію в їх інтересах. Навіть штрафи обіцяв за них заплатити. Під час цієї палкої промови, розуміючі, що сесія йде не за сценарієм, районний депутат не гребував підвищувати голос та відверто вживати лайку на адресу депутатів ОТГ. Все це спонукало депутатів не приймати цього разу остаточного рішення.

Напруга тимчасово спадає до наступної сесії. Голова ОТГ пані Заверюха разом з депутатським корпусом вчинила мудро та юридично виважено, знявши питання з порядку денного. До винесення остаточного судового вердикту не можна приймати ніякі рішення. А от провокатором Цатуряном, що не то через нахабство, а не то через інші страхи ходить в оточенні бандюків-тітушок, на часі зайнятися поліції та СБУ.

Далі буде…..

 

Також читати по темі:

http://moemisto.org.ua/2018/02/21/на-кіровоградщині-атовці-стали-знаря/

http://moemisto.org.ua/2018/02/15/цатурян-ляльковод-латифундист-чи-бес/

http://moemisto.org.ua/2018/05/28/власники-землі-в-темну/

MIXADVERT

ютос