5 мільйонів доларів спрямовано на фінансування енергоефективності державних споруд в Україні

ПРООН розпочинає впровадження нового проекту, спрямованого на поліпшення енергоефективності державних будинків і споруд в Україні, а саме: лікарень, шкіл, адміністративних установ та закладів вищої освіти, дитячих садків, будинків-інтернатів, аптек, центрів зайнятості, бібліотек та музеїв у малих і середніх містах.

Проект надає можливість муніципалітетам безпосередньо впроваджувати енергоефективні заходи, забезпечуючи технічну підтримку компаніям з надання енергетичних послуг. Разом з цим, дані заходи сприяють зменшенню як енергетичних витрат, так і викидів парникових газів.

 

За фінансової підтримки Глобального екологічного фонду, буде здійснена реконструкція та модернізація систем електро- та водопостачання у державних будівлях. Матеріальна підтримка також буде надана місцевим інженерним компаніям для здійснення будівництва, монтажу, експлуатації, технічного обслуговування та ремонту обладнання.

Завдяки активному залученню жінок, проект також сприятиме посиленню гендерної рівності у секторі енергоефективності, в якому традиційно переважають чоловіки.

Протягом п’ятирічного періоду, щонайменше десять пілотних проектів буде впроваджено у десяти  малих та середніх містах України. Очікується, що дані проекти сприятимуть заощадженню енергії та призведуть до щорічного скорочення викидів двоокису вуглецю приблизно на 510 тонн.

 

Проект спирається на досвід, накопичений під час впровадження проекту ПРООН “ЕСКО-Рівне” та реалізується за допомогою механізмів Екологічної програми ПРООН і у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Загальний бюджет проекту, профінансований Глобальним екологічним фондом, становить              5 480 000 доларів США.

 

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply