Як Портніков розірвав лоббіста інтересів Федорова

Як Портніков розірвав лоббіста інтересів Федорова

Я не так шоб фанат Віталія Портнікова, але із задоволенням подивився його розмову із федорівською сучкою – таким собі Юрієм Федоренком. Портніков навіть в один момент у запалі вигукнув: “Ви шо, лобіст політичних інтересів Федорова?” (і попри сарказм – насправді це саме так, хоча Портніков цього не міг знати).

Назвати це публічне приниження словом “інтерв’ю” – навіть якось не повертається язик.
“Ви прийшли непідготовлений”, “Ви прогуляли уроки правознавства”, “Я не коментую дурниць”, “Ви займаєтеся зі мною якоюсь обивательською розмовою” – і це далеко не все, що Портніков говорив прямо в очі бородатій медіа-шльондрі.

Хоча сама по собі ситуація була доволі дивною: Портнікова запросили очевидно у якості Special Guest Star на конференцію DOU Day.
І це вже саме по собі дивно.
Справа у тому, що колись DOU була найбільш шанованою неформальною організацією ІТ-шників. Починали вони з онлайн-ресурсу DOUкрапкаUA, на якому виражали інтереси суто спільноти і на тому завоювали свій вагомий авторитет. Я навіть колись шось пописув на їхньому блозі про кібербез.
Але потім у країні стався “зелений переворот”, і під впливом авторитарних методів DOU як медіа-ресурс спочатку прогнулися під владу, а потім й самі стали рупором зе-пропаганди. Зокрема, оцей самий Юрій Федоренко вів на DOU відео-блог, на якому до півсмерті зализував Михайлу Федорову усі його рожеві місця.

Загалом, чомусь розповсюджена думка, що Мішу обожнюють у ІТ-шному середовищі. Частково це правда – але вельми частково. 
Міша фактично підім’яв під себе колись горду та незалежну ІТ-галузь. До 2019 вони так пишалися, що заробляють багато грошей і тому маю право на власну думку – а в результаті їх наразі максимально жорстко поставили раком і грають в усі отвори: зокрема, через підконтрольне Федорову Дія.Сіті та через “бронювання”.
Тобто колись ІТ-спільнота мала права диктувати державі свою позицію, а зараз – це право обміняла на дрібні шкурні інтереси. Але мало того – наразі їх ще й примушують вихваляти свого ґвалтівника.
Якщо вам таке подобається, то ви, скоріш за все – мазохіст.
А DOU – це якраз збіговисько саме таких людей. Які хором та вприсядку публічно маструбують на ікону свого “божестенного” Федорова – по факту на людину, яка їх зробила своїми рабами. І це їм навіть подобається.https://googleads.g.doubleclick.net/pagead/ads?gdpr=0&client=ca-pub-6171866453081085&output=html&h=280&slotname=5675869019&adk=436027668&adf=133712981&pi=t.ma~as.5675869019&abgtt=6&w=780&fwrn=4&fwrnh=0&lmt=1781252439&rafmt=1&armr=3&format=780×280&url=https%3A%2F%2Fcensor.net%2Fua%2Fblogs%2F4008013%2Fyak-portnikov-rozirvav-lobbista-interesiv-fedorova&fwr=0&rpe=1&resp_fmts=3&asro=0&aimartd=4&aieuf=1&aicrs=1&uach=WyJXaW5kb3dzIiwiMTAuMC4wIiwieDg2IiwiIiwiMTQ4LjAuMzk2Ny43MCIsbnVsbCwwLG51bGwsIjY0IixbWyJDaHJvbWl1bSIsIjE0OC4wLjc3NzguMTY4Il0sWyJNaWNyb3NvZnQgRWRnZSIsIjE0OC4wLjM5NjcuNzAiXSxbIk5vdC9BKUJyYW5kIiwiOTkuMC4wLjAiXV0sMF0.&dt=1781321346452&bpp=14&bdt=842&idt=14&shv=r20260611&mjsv=m202606090101&ptt=9&saldr=aa&abxe=1&cookie=ID%3D93a9a7d75cc8fc11%3AT%3D1771154607%3ART%3D1781321306%3AS%3DALNI_MbB1i1YXHhZ1Oko2ksPoZcuUziJWw&gpic=UID%3D0000135b3067415c%3AT%3D1771154607%3ART%3D1781321306%3AS%3DALNI_MbH9ueHXCJSPCQIVTwAs60tXmIboQ&eo_id_str=ID%3D7e0c4bb29725a286%3AT%3D1769617927%3ART%3D1781321306%3AS%3DAA-AfjZFWXIqWn4TYa2CmWVmDfDG&prev_fmts=0x0&nras=1&correlator=4084278177980&frm=20&pv=1&rplot=4&u_tz=180&u_his=13&u_h=900&u_w=1440&u_ah=860&u_aw=1440&u_cd=32&u_sd=1&dmc=4&adx=154&ady=1631&biw=1417&bih=776&scr_x=0&scr_y=0&eid=31099008%2C42532524%2C95390668%2C95390788%2C42533293&oid=2&pvsid=1039765030047841&tmod=1709968968&uas=1&nvt=1&fc=1920&brdim=0%2C0%2C0%2C0%2C1440%2C0%2C1440%2C860%2C1432%2C776&vis=1&rsz=%7C%7CoeEbr%7C&abl=CS&pfx=0&fu=128&bc=31&plas=127x609_l%7C149x609_r&bz=1.01&ifi=2&uci=a!2&btvi=1&fsb=1&dtd=46

І з цього кута зору цілком зрозуміло чому запросили Віталія Портнікова, відомого критика тупості та непрофесійності зе-режиму – отримати ще одну порцію такого солодкого приниження.

Хоча, мабуть отой “програмний директор УТ-2” (щоб ця крінжова посада не означала) планував зовсім інший вау-ефект від запрошення відомого політичного журналіста.
Але вийшла просто феєрична розривака сраки пропагандона – прямо на пафосній сцені у присутності сотень учасників та тисяч глядачів трансляції.
Я прям перемотував окремі місця.
Ну ось хоча б одна цитата Портнікова про Мішу Федорова (якого Федоренко намагався знов зализати): “…Він (Федоров – КК) ще кілька місяців попрацює у міністерстві оборони і піде туди, куди пішли усі попередні міністри….Це ж віртуальне міністерство (про мінцифру)…Легко працювати у міністерстві, яке створює якийсь додаток для смартфону – який можу існувати або не існувати. У вас не буде “Дії” – ми зможете спокійно користуватися якимись іншими додатками. А якщо у вас не буде дронів – у вас не буде місця, де ви зможете користуватися “Дією” – ну шо ви як діти якісь?”

Ну тобто дивним було саме запрошення Портнікова на відверто про-зеленське шоу.
Але ще дивніше – чому Портніков погодився.
Не знав що це за захід такий? Можливо.
Він експерт у політичних питаннях, і аж ніяк не у айтішних – тому міг не знати.
Запросили виступити на “якійсь ІТ-конференції” – а він і пішов. Але все одно я такого не розумію.

Багато хто вважає, мовляв “треба використовувати будь-який майданчик для донесення своєї позиції”. Звучить начебто розумно, ні?
Але що на виході?
Так, скандал. Так, більше 130 тисяч переглядів інтерв’ю.
Одні аплодують, інші відчувають себе обісраними.
А який результат? Обидва табори залишилися на своїх попередніх переконаннях – і сесія морального садо-мазохізму аж ніяк не сприяла “зближенню позицій”. Тоді у чому сенс приймати запрошення на захід з відверто ворожою аудиторією?

Позаминулого року мене не пустили на одну провладну кібер-конференцію.
Минулого року самі запросили – але я вже сам не пішов. Бо не бачу сенсу сперечатися з тими ж самими довбограями.
До речі, той же Портніков регулярно ходить (ходив?) на етери до “хароших рускіх”, де намагається шось їм пояснити – російською ж мовою. Ну і як, допомогло?

Особисто я вірю в те, сенс існування кожної людини – розвиватися, прокачуватися ментально. І тому витрачати свою енергію на “низькочастотних” істот – просто контрпродуктивно, як на мою скромну думку.
Вони просто не зможуть тебе зрозуміти – через упередження, низькі когнітивні якості та ефект Даннінга-Крюгера.
Хоча спостерігати як Портніков публічно топтав пропагандиста Федорова – все ж було приємно.
Винний. Джерело: https://censor.net/ua/b4008013

MIXADVERT