Енергогенераційні компанії кілька років штучно завищували тарифи – СБУ

 

 

Цей матеріал можна прочитати і російською мовою

СБУ: Компанії закладали у тарифи витрати на реконструкцію та модернізацію енергоблоків теплових електростанцій
СБУ: Компанії закладали у тарифи витрати на реконструкцію та модернізацію енергоблоків теплових електростанцій
Фото: EPA

Служба безпеки України спільно з Нацкомісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, припинили механізм неефективного використання коштів енергогенераційними компаніями, що призводило до штучного завищення тарифів на послуги. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Правоохоронці встановили, що протягом декількох років до тарифів закладалися витрати компаній на реконструкцію та модернізацію енергоблоків теплових електростанцій. При перевірці виконання інвестиційних зобов’язань співробітники спецслужби зафіксували невиконання значних обсягів задекларованих робіт більшістю гравців ринку, унаслідок чого постійно знижувалася ефективність роботи ТЕС, що давало менеджменту підстави лобіювати необґрунтоване підвищення тарифів”, – ідеться в повідомленні.

Також деякі компанії надавали документацію про нібито виконання модернізаційних робіт на об’єктах на тимчасово окупованих територіях країни.

“Наразі спецслужба перевіряє інформацію про можливе використання цих грошей на потреби незаконних збройних формувань бойовиків… За результатами відповідної перевірки національним регулятором прийнято рішення про повернення теплогенеруючими компаніями коштів на загальну суму 2,9 млрд грн, що дозволило запобігти подальшому зростанню тарифів”, – заявили у СБУ.

 

MIXADVERT

ютос

Be the first to comment

Leave a Reply