Василь Чепурний: архієрейський собор РПЦ в Москві – то туман!

Московитська натура не міняється. Треба вам землю – скажемо голосно: крєстьянам – зємлю! треба припинити війну – мір народам! треба робітників об’єгорити – фабрікі рабочім!
Те, що потім землю відберуть комісари, як і фабрики, що комуна буде війни вести незупинно – то вже друге питання. Головне – сказать!
Так у них і в церкві було – історики свідчать, що які б не були розпусники їх єпископи, але якщо службу красиво служили – терпіли. Що в тій службі нічого не розуміли навіть попи, не кажучи вже про мирян – какаяразніца!

Так і сьогодні: щоб пустити туману в православні очі, архієрейський собор РПЦ в Москві благосклонно рішив задвольнити прохання свого вірного ставленика – митрополита Онуфрія (Березовського) і написати, що УПЦ Московського патріархату керується з Києва. Але лишається церквою … московського патріархату, а Онуфрій постійним членом московського синоду. Тобто, і дома і замужем…
Недалекі журналісти та клеврети МП заговорили про якусь самостійність УПЦ МП. Знов за рибу гроші. Та ось Статут РПЦ не дає збрехати:

Устав РПЦ. Глава I. Общие положения
1. Русская Православная Церковь является многонациональной Поместной Автокефальной Церковью, находящейся в вероучительном единстве и молитвенно-каноническом общении с другими Поместными Православными Церквами.
2. Входящие в Русскую Православную Церковь Автономные и Самоуправляемые Церкви, Экзархаты, Митрополичьи округа, митрополии, епархии, викариатства, синодальные учреждения, благочиния, приходы, монастыри, братства, сестричества, духовные учебные заведения, миссии, представительства и подворья (далее по тексту Устава именуемые «канонические подразделения») канонически составляют Московский Патриархат.

…Тобто вся ота УПЦ МП, на хлопський позір самостійна, прирівняна до єпархій і благочиній. Але головне – сказать чи сказонуть! Вонмєм! Пакі і пакі!

Vasyl Chepurnyi

 

MIXADVERT