
Здається, в Україні набуває поширення “сталінізація” у внутрішній політиці.
Днями колишнього охоронця викривача корупції Ваганяна схопили на вулиці в Одесі та привезли до ТЦК – хоча той має залізобетонну відстрочку, з усіма документами. Туди приїжджають орли з ДБР та в лоба пропонують угоду: “ти даєш “правильні” покази проти Ваганяна – і ми тебе випускаємо”. Чоловік не погодився, і тому негайно опинився у бойовому підрозділі – без проходження будь-якого БЗВП. Що є просто кричущим порушенням порядку мобілізації, чисте свавілля. Що далі станеться з цією людиною – хтозна. А статися може що завгодно.
Наприклад, журналіст Дмитро Штанько активно викривав корупцію зе-влади й оприлюднив, зокрема, історію про те, як брат Андрія Єрмака продавав державні посади. Після цього він був раптом мобілізований та переведений під Бахмут, де загинув у бою. Про проблему якось одразу перестали говорити. А тепер, коли Єрмака вже зняли з посади – рідко згадують.
Зовсім свіжий кейс: боєць ЗСУ Микола позивний “Киянин” різко критикував міністра оборони Федорова за раптове вимкнення Старлінків, чим різко зменшив шанси на виживання його підрозділу у зоні бойових дій.
Після цього Миколу різко “переводять в інший підрозділ”, а його командира бригади – знімають з посади.
Подібний варіант, до речі, хотіли провернути і зі мною у 2023 році, коли я був добровільно (!) мобілізований до ЗСУ: тодішній міністр “цифровізації” Федоров звертався до Головкома Залужного з проханням “перевести Корсуна у 33 бригаду”, яка на той момент несла тяжкі втрати під Оріхово. Але Залужний категорично відмовив, бо абсолютно не сприймає такі методи – і як офіцер, і як людина. Я розказував про це тут
Пану Федорову нема що сказати у відповідь на публічну критику його інфантильної політики “магічного мислення” – тому він схильний до фізичного усунення опонентів. З цієї, а також з десятка інших причин я просто не можу залишатися байдужим до діяльності цього джентльмена – про що мене часто запитують.
Журналісти Бутусов та Буткевич були свого часу мобілізовані і зараз повністю припинили критикувати Найвеличнішого, небезпідставно побоюючись за своє життя.
Тобто загалом ця схема “примусу незгодних мовчати” працює не тільки у ворожому війську – вона успішно застосовується і у нас.https://googleads.g.doubleclick.net/pagead/ads?gdpr=0&client=ca-pub-6171866453081085&output=html&h=280&slotname=5675869019&adk=436027668&adf=133712981&pi=t.ma~as.5675869019&w=780&fwrn=4&fwrnh=0&lmt=1771161429&rafmt=1&armr=3&format=780×280&url=https%3A%2F%2Fcensor.net%2Fua%2Fblogs%2F3600683%2Fmobilizatsiya-yak-instrument-borotby-z-nezgodnymy&fwr=0&rpe=1&resp_fmts=3&aieuf=1&aicrs=1&uach=WyJXaW5kb3dzIiwiMTAuMC4wIiwieDg2IiwiIiwiMTQ0LjAuMzcxOS4xMDQiLG51bGwsMCxudWxsLCI2NCIsW1siTm90KEE6QnJhbmQiLCI4LjAuMC4wIl0sWyJDaHJvbWl1bSIsIjE0NC4wLjc1NTkuMTEwIl0sWyJNaWNyb3NvZnQgRWRnZSIsIjE0NC4wLjM3MTkuMTA0Il1dLDBd&abgtt=6&dt=1771198394249&bpp=11&bdt=1006&idt=11&shv=r20260211&mjsv=m202602110101&ptt=9&saldr=aa&abxe=1&cookie=ID%3D93a9a7d75cc8fc11%3AT%3D1771154607%3ART%3D1771198389%3AS%3DALNI_MbB1i1YXHhZ1Oko2ksPoZcuUziJWw&gpic=UID%3D0000135b3067415c%3AT%3D1771154607%3ART%3D1771198389%3AS%3DALNI_MbH9ueHXCJSPCQIVTwAs60tXmIboQ&eo_id_str=ID%3D7e0c4bb29725a286%3AT%3D1769617927%3ART%3D1771198389%3AS%3DAA-AfjZFWXIqWn4TYa2CmWVmDfDG&prev_fmts=0x0&nras=1&correlator=7972072188656&frm=20&pv=1&rplot=4&u_tz=120&u_his=39&u_h=900&u_w=1440&u_ah=860&u_aw=1440&u_cd=24&u_sd=1&dmc=4&adx=154&ady=1642&biw=1417&bih=782&scr_x=0&scr_y=0&eid=95378425%2C95382735%2C31096722%2C95381976%2C95383063&oid=2&pvsid=2405299640208062&tmod=1096747963&uas=1&nvt=1&fc=1920&brdim=0%2C0%2C0%2C0%2C1440%2C0%2C1440%2C860%2C1432%2C782&vis=1&rsz=%7C%7CeEbr%7C&abl=CS&pfx=0&fu=128&bc=31&plas=127x616_l%7C149x616_r&bz=1.01&ifi=2&uci=a!2&btvi=1&fsb=1&dtd=21
А тим часом зе-мафія продовжує затягувати війну, прикидаючись ніби прагне миру. Попри обмежені розумові можливості, вони кристально чітко усвідомлюють, що закінчення війни запускає ланцюжок невідворотних подій, який закінчиться для них дуже погано: кому тюрма, кому вигнання, а декому й імпульсивна раптова дефенстрація.
Тому зе-банда буде робити абсолютно усе, що війна в Україні ніколи не закінчилася – тоді вони вічно залишатимуться при владі. Такий у них план. Вибори їм вже ніколи не виграти, навіть парламентські – тому вони їх всіляко уникатимуть.
Пам’ятаєте, як Зеленський кричав на захист свого цербера Татарова: “Як я можу його звільнити?? Ви хочете, щоб рузькі його вбили?!”
Але він мовчить про вбитого рузькими Штанька. Ніяк не реагує коли намагаються “утилізувати” патріотів, які не хочуть жити у зеленькому свавіллі, під владою мстивих злодіїв з мисленням “криворізької шпани”.
Повномасштабне вторгнення та військовий стан надали брехливим клоунам несподівано ефективний інструмент затикання ротів незгодним – фізична ліквідація під приводом “загинув у бою”.
І вони продовжують його активно застосовувати. І зупинятися – не збираються. Бо мертві – не скаржаться. А живі – мовчать.
Найгірше у цьому всьому те, що наших військових привчають до думки “Мовчи – живіше будеш”.
А звички залишаються з людьми надовго. Джерело: https://censor.net/ua/b3600683

You must be logged in to post a comment.