Враження від думок генералів

СПІЛЬНА СТАТТЯ ГЕНЕРАЛІВ ЗАЛУЖНОГО Й ЗАБРОДСЬКОГО ЩОДО ПОДАЛЬШИХ ДІЙ КЕРІВНИЦТВА НАШОЇ КРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ.

На сайті УКРІНФОРМ нещодавно з’явилася знакова стаття двох бойових генералів – главкома Валерія Залужного і першого заступника керівника Комітету ВР з питань нацбезпеки , оборони і розвідки нардепа Михайла Забродського. Вони викладають своє бачення щодо подальших дій вищого керівництва нашої країни та наших союзників в умовах російсько-української війни. Суть цієї статті зводиться до того, що в державі мають бути визначені пріоритети. І це точно не так зване велике будівництво. На їхню думку, хоча б на сьомому місяці війни країну терміново потрібно переводити на воєнні рейки. Потрібно запускати на всю потужність власний ВПК.

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ СТАТТІ

1.Генерали констатують, що війна точно перейде на 2023 р., а може, й далі.

2. У росіян ще є сили для наступу на Ізюмському й Бахмутському напрямках, а також, можливо, на Запоріжжя, Дніпро, Кривий Ріг, Одесу, Миколаїв і навіть Київ та центральні й західні області. Але й ЗСУ мають можливість наступати там, де вважатимуть за потрібне, у тому числі на Півдні. Тим більше, що це ключ до Криму.

3. Звільнити в наступному році Крим цілком можливо. Але для цього потрібно сформувати ще10-20 бригад (це приблизно 100 тис. додатково мобілізованих ) і озброїти їх новою зброєю та технікою. Однак після цього війна не закінчиться, оскільки ворог перебазує флот у Новоросійськ, а ракети ще й десь далі і продовжать звідти наносити удари.

4. Погано те, що рашисти своїми ракетами, які б’ють на 2000 км, можуть наносити удари по всій території України, а наші здатні діставати їх лише на 100 км. Отже, у нас повинні бути ракети, що б’ють на таку ж відстань, аби ми могли наносити удари у відповідь, у тому числі по російській території, аби вороги не могли відчувати себе захищеними навіть у себе в тилу. Це буде стимулювати їх до закінчення війни.

5 Новітнє ефективне озброєння, у тому числі ракети, що б’ють на 2000 км й далі, маємо отримати не тільки від союзників. Україна має можливості сама налагодити їх виробництво. Для цього у нас є відповідні технології й спеціалісти. Окрім того, союзники мають передавати нам не лише новітню зброю, а й відповідні технології для її виробництва в Україні. Притому без політичних обмежень для застосування.

6. Не виключене застосування рашистами тактичної ядерної зброї, але це не зупинить ЗСУ. Водночас наші союзники мають задіяти у відповідь свої ресурси, аби поставити ворога на місце.

Добре, що в країні, якою керують дилетанти, нарешті хоча б військові окреслили наші найближчі задачі й перспективи. Подібний план мав би з’явитися вже давно і авторами його (чи принаймні співавторами) мали б бути, очевидно, керівники найвищого рангу нашої держави. Є ж у нас Президент і Ставка Верховного Головнокомандувача. Але таке враження, що там констатують лише факти. Нічого подібного також не чутно з ОП, який практично керує всією країною. Мабуть, їм ніколи займатися такими «дрібницями». Вони всі свої сили, ймовірно, кинули на “розподіл” міжнародної гуманітарки та переслідування бойових генералів на кшталт Кривоноса й Марченка.

Воєнні оглядачі й експерти (у тому числі колишній полковник Генштабу О.Жданов) звертають увагу на те, що свої підприємства ВПК ми могли б поки що розмістити за кордоном, на території якоїсь із країн НАТО (наприклад, Польщі чи Словаччини), орендувавши для цього відповідні земельні ділянки й перемістивши туди наших кваліфікованих робітників.

Нам дуже пощастило, що маємо справжніх професіоналів хоча б серед військових, які не тільки вдало б’ють ворога, а й мислити вміють по-державницькому. Із Залужними й Забродськими точно ПЕРЕМОЖЕМО.

Цю статтю вже досить жваво обговорюють і наші союзники, передусім у США. Отже, є надія, що для них вона теж буде своєрідним планом для конкретних дій у нашій спільній боротьбі з московією.

Анатолій Новіков в мережі Фейсбук

MIXADVERT