В Україні катастрофічна ситуація з працевлаштуванням переселенців: про наслідки вже незабаром

Понад 6,6 млн населення України наразі має статус переселенців, з них 60 відсотків втратили роботу, і незабаром це може призвести до другої хвилі міграції мільйонів осіб.

На цьому наголошує Міжнародна організація міграції.

Понад 6,6 млн осіб в Україні є внутрішньо переміщеними. Ця цифра становить 15% від загального населення України і дещо зросла у порівнянні з кінцем червня, коли МОМ нарахувала близько 6,3 млн ВПО. Люди продовжують виїжджати зі сходу, півдня та півночі України, показало дослідження МОМ , проведене із 17 до 23 липня.

При цьому, ситуація з працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб залишається доволі критичною і є однією з причин, що підштовхують людей до повернення.

За даними МОМ, 60% осіб, які мали роботу до свого переміщення, наразі її втратили. 9% внутрішньо переміщених осіб не мали жодного доходу з початку війни, а 35% повідомили, що місячний дохід їхньої родини не перевищує 5 тис грн, що на 1500 грн менше за мінімальну зарплату в Україні.

Дослідження МОМ також засвідчило гострі потреби із підготовкою до зими як у внутрішньо переміщених осіб, так і у тих, хто повернувся та тих, хто не залишав дому із початку повномасштабної війни. 44% від усього опитаного населення сказали, що їм потрібна допомога з утепленням житла, таким як ремонт чи заміна вікон. А 26% внутрішньо переміщених бояться, що їм доведеться залишити своє нинішнє помешкання, оскільки воно не матиме достатнього опалення та теплоізоляції, щоб прожити в ньому зиму.

На сьогодні 5,5 млн раніше переміщених осіб повернулися додому – абсолютна більшість із них була в переміщенні всередині України і 16% повернулися з-за кордону. Основними регіонами повернення є Київ та Київська область, а також Харківщина, Одещина та Чернігівщина.

Водночас, ці мільйони осіб можуть рушити у зворотньому напрямку, якщо їх проблеми не будуть вирішені до зими.

Нагадаємо, Міжнародна організація з міграції сьогодні надає громадам і центрам розміщення ВПО непродовольчі товари, пральні машинки і сушарки, кухонні набори, засоби гігієни, здійснює ремонти колективних центрів.

МОМ також реагує на нагальні потреби людей у постраждалих від війни районах, над якими було відновлено контроль українського Уряду, та надає підтримку мікро- та малим підприємствам, що постраждали від війни чи були передислоковані в інші області України.

За підтримки МОМ Національна гаряча лінія “527” з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів надає поради особам, змушеним покинути Україну, щодо безпечного перетину кордонів, процедур, що діють для шукачів захисту у країнах ЄС, та правил безпечної міграції.

Гаряча лінія емоційної підтримки МОМ 0 800 211 444 надає екстрену психологічну допомогу.

MIXADVERT