Світова війна відкладається? Пелосі прибула на Тайвань, Китай висловив різкий протест


Війна між Китаєм та США поки що відкладається

Світова війна відкладається? Пелосі прибула на Тайвань, Китай висловив різкий протест

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі прибула до Тайваню. Вона стала найвищим політиком зі США, який відвідав острів з 1997 року.

Про це повідомляє Reuters.

Очікується, що вже завтра вона проведе зустрічі з керівництвом Тайваню, зокрема з президентом Цай Інвенем.

Китай дуже різко відреагував на можливий візит Пелосі – підняв у повітря ВПС і раніше активізував свої збройні сили. Також у повітря були підняті винищувачі ВПС Тайваню та США (з баз у Японії).

Американські експерти вважали, що Китай взагалі міг збити літак Пелосі підлітом до острова.Читайте такожЛітак Пелосі рухається у бік Тайваню. Китай та Тайвань підняли в небо ВПС

Напередодні у Білому домі заявили, що Пелосі має право відвідати Тайвань, як і будь-який інший американський політик.

У результаті МЗС Китаю зробив заяву з візиту Пелосі на Тайвань – висловив рішучий протест і осуд, заявив, що це серйозно порушує принцип “єдиного Китаю” і положення китайсько-американських комюніке, закликає США не розігрувати тайванську карту для контролю над Китаєм.

А держсекретар Ентоні Блінкен наголосив, що відповідальність за військову напругу навколо візиту Пелосі повністю покладається на Китай.

Зазначимо, що Китай вважає Тайвань своєю територією, хоча не контролює острів та його уряд. Після поразки у громадянській війні партія Гоміньдан, що правила до 1950 року, зберегла вплив тільки на Тайвані, а також на островах Пенху, Цзіньмень, Мацзу та інших.

Китайська республіка (Тайвань) є частково визнаною державою. Однак навіть США, які протягом багатьох десятиліть виступають у ролі союзника, не визнають його незалежності. Офіційний Пекін періодично загрожує силовим способом поширити свій суверенітет на острови.

MIXADVERT