Шойгу заговорив про “американські ПВК” на Донбасі та “провокації з хімічною зброєю”

Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив про те, що нібито на Донбасі присутні “понад 120 співробітників американських приватних військових компаній (ПВК)”. Він вирішив, що вони перебувають в Авдіївці та Приазовському.

“Вони обладнують вогневі позиції в житлових будинках та на соціально значущих об’єктах, здійснюють підготовку українських Сил спеціальних операцій та радикальних збройних угруповань до активних бойових дій”, – сказав Шойгу на засіданні колегії міноборони РФ за участю Путіна.

Він також заявив, що в Авдіївку та Лиман (колишній Червоний Лиман) привезли “резервуари з невстановленими хімічними компонентами”, які, на думку Шойгу, можуть бути використані для “вчинення провокацій”.

На цьому ж засіданні президент РФ Владімір Путін заявив про те, що юридично зобов’язуючим гарантіям у сфері безпеки з американського боку вірити не можна, але Росії потрібно хоч щось більше за прості усні запевнення.

Перед цим у МЗС РФ виступили проти участі України у переговорах із США та НАТО щодо гарантій безпеки. Москва “не бачить” необхідності участі України в переговорах, які прямо стосуються України. Москва знову загрожує ескалацією, якщо НАТО відправить військових до України.

MIXADVERT