Затримання Косяка: як ця історія вплине на перемовини по Донбасу.

Зверніть увагу, що після затримання терориста Косяка, Росія фактично заблокувала Мінський формат і заявила про його недієздатність через позицію України. Також Москва заявила про неможливість проведення запланованої зустрічі у нормандському форматі, переклавши відповідальність за цей зрив на Україну.

Я не виключаю, що найближчим часом Кремль перейде до грубого військового тиску на Україну. В цьому контексті, Росії дуже невигідна присутність в ОРДЛО місії ОБСЄ, яка хоча б умовно, але збирає і видає інформацію про передислокацію місць накопичення та фіксацію кількості порушень з боку терористів.

Відкритим залишається питання, чи розуміють українські силовики всі ці загрози і наслідки подібної операції Кремля.

На жаль, в історії з Косяком, СБУ не врахувала досвід попередніх аналогічних операцій, зокрема викрадення терориста «ЛНР» Володимира Цемаха. Нагадаю, що тоді все почалося зі вкидання у ЗМІ інформації про те, що він причетний до збиття малазійського Боїнга МН17 і навіть був керівником ППО «ДНР». Однак попри це, українська сторона провела операцію з його затримання, під час якої навіть загинули спецпризначенці. Між тим, міжнародний трибунал не визнав Цемаха ключовим свідком. Натомість Росія намагалася використати затримання Володимира Цемаха для блокування обміну полоненими.

Приблизно аналогічна ситуація відбувається зараз і з Андрієм Косяком. Кремль використовує цей факт для блокування роботи СММ ОБСЄ і блокування виконання гуманітарної складової й обміну полоненими.

Нагадаю, 13 жовтня ЗСУ затримали громадянина РФ Андрія Косяка, який зайшов на залишені українські позиції поблизу КПВВ «Золоте». Він був у складі групи, яка мала дозвіл на обладнання КПВВ з боку окупантів, мала пов’язки Спільного центру з контролю та координації (СЦКК), і під приводом розмінування здійснювала розвідку залишених позицій ЗСУ. Після затримання, в Косяка вилучили зброю та боєприпаси, а також телефон з доказовою базою його злочинів. Україна відправила терориста під арешт. Однак Росія й окупанти несподівано почали агресивно вимагати повернути його та обмежили роботу Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

MIXADVERT