Хортиця знову дає початок відродженню нації

 

 

Минулої неділі на священній землі острова Хортиця відбувся Великий Збір Комітетів Національної Дії. На ньому були присутні представники двадцяти областей України.Одним з найбільших було представництво кропивницької делегації, яку очолював керівник ВПГО «Державницька ініціатива Яроша» (ДІЯ) відомий громадський діяч краю Ігор Козуб.

Острів Хортиця не лише наша національна святиня та місце розташування першої Січі, але і географічна пуповина України. Сивий Дніпро, що омиває береги острова ділить нашу Україну на ліво та правобережну, роблячи Хортицю центром. Цей острів був центром і у скіфів, і у прадавніх українців – русичів. Він і став першим центром козацтва в Україні. Сакральна місцина з язичницькими капищами, християнськими святинями та магчним чорним каменем притягує до себе ніби магнітом екстрасенсів, козаків-характерників, мольфарів та магів.

Хортиця цього разу стала місцем Великого Комітетів Національної Дії, які зібралися вперше, щоб обговорити та узгодити програмні засади та проекти документів нового громадського руху: Маніфесту та Етичних принципів, Концепції воюючої держави, Концепції нового суспільного договору,Концепції вирішення земельного питання, Концепції екологічної політики та безпеки. За підсумками збору обрано Раду нового руху.

Делегати від областей  привітав  лідер руху  народний депутат Дмитро Ярош. Однодумці з різних куточків України спілкувалися між собою, обмінювалися думками та пропозиціями. Концепції, які обговорювалися поки що не повністю охоплюють спектр проблем, які стоять перед державою. На майбутнє детальна увага буде приділена освіті та культурі. Говорили про участь у громадсько-політичній сфері та участь членів руху у майбутніх виборах, які до речі, члени нового руху вважать повинні бути черговими, а не достроковими.

Збір пройшов у виваженій атмосфері без проявів радикалізму та екстремізму, які дехто намагається приписати новому політичному руху. Питання по перетворення в партію поки, що не стояло, бо панувала думка, що рух повинен бути об’єднуючим і масовим, щоб мати широку підтримку в народі.

Хортиця знову, у тяжкий для України час, дає початок відродженню нації. Формування нового руху з низів суспільства продовжується і знаходить все більше прихильників та однодумців. А кропивницька делегація навела символічний місток між двома островами – Козацьким у Кропивницькому і Хортицею в Запоріжжі.

 

MIXADVERT

Be the first to comment

Leave a Reply