Вирішення проблем екології таке ж нагальне, як і подолання пандемії, – ООН

Кліматичний саміт ООН у Глазго має спонукати Україну рухатися у бік збільшення свого внеску щодо протидії глобальним кліматичним змінам у рамках Паризької угоди.

Про це заявила координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані у виступі на форумі “Україна 30. Екологія”, повідомляє Укрінформ.

Вона зазначила, що руйнівні наслідки масштабних повеней на заході України засвідчили, що кліматичні зміни напряму впливають на життя простих українців. У цьому контексті Лубрані акцентувала, що вирішення екологічних проблем і перехід на відновлювальні джерела енергії такі ж нагальні питання, як і подолання пандемії COVID-19.

“Проти кліматичних змін немає вакцини. Мені здається, що Паризька угода є дуже хорошою вихідною платформою для формування Національно визначеного внеску з боку України. Я сподіваюся, що завдяки досвіду, про який ми почуємо у Глазго, буде рух до того, щоб зробити більше”, – сказала Лубрані.

Координаторка ООН зауважила, що у цьому сенсі перед Україною стоять складні завдання, але “настав час усе це робити”.

“ООН має величезний досвід у сільському господарстві, переході на відновлювальні джерела енергії, і ми готові працювати ще більше, щоб допомогти українському уряду і українському народу”, – запевнила Лубрані.

MIXADVERT