Бо ж мало хто з нас ловить кайф від розбитих доріг, брудних тротуарів, відсутності якісного інтернету

Кожна країна має свої особливості ведення бізнесу. Внаслідок цього й норма прибутку, тобто прибуток за одиницю часу на вкладені інвестиції, підприємств у різних країнах різна. Якщо в країні немає всіляких бюрократичних перепон, а отже немає чиновничого втручання, а отже й вимагання від підприємців різного роду платежів у кишені чиновників, значить, в такій країні на підприємствах висока норма прибутку.
Якщо ж є всілякі бюрократичних перепони, як у нас, в Україні, а отже наявне чиновниче втручання та вимагання від підприємців різного роду платежів у кишені чиновників, то в такій країні на підприємствах низька норма прибутку.
Аналогічно, якщо в країні високий рівень корупції, тобто, зокрема, банківські працівники видають кредити, які завідома повертатися не будуть, значить покрити фінансовий дефіцит мають добросовісні вкладники та позичальники банків. А отже в таких банках, як, наприклад, в українських, низькі відсотки за банківськими вкладами і дорогі кредити, що теж гальмує економіку.
Якщо такі дві країни знаходяться поряд та ще й мають схожі мови і культури, як, наприклад, в України з Польщею, Словаччиною чи Чехією, то для бізнесу і його керівників жодного дискомфорту не становить переїхати в сусідню країну, де норма прибутку буде вищою, кредитні ресурси дешевшими, та й саме життя набагато комфортнішим. Бо ж мало хто з нас ловить кайф від розбитих доріг, брудних тротуарів, відсутності якісного інтернету на всій території та й, взагалі, високої густоти злиднів.
Україна скочується у безодню, все більше відстаючи від своїх сусідів. Думаю, наші керівники викладене вище розуміють не гірше за мене, але так нічого не зробили і не роблять для виправлення ситуації. У мене враження, що нами керували і керують агенти ворожої держави, які навмисно гнобили і гноблять підприємництво, створювали для нього вкрай несприятливі умови.
Значить, треба на наступних виборах гнати в шию всіх цих паразитів, що досі керували і зараз керують Україною!

MIXADVERT